júl 10, 2020

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Začala sa aj sezóna pre Oblastný futbalový zväz Prešov, konkrétne VI. liga mala svoje úvodné kolo 4.8.2019.

V jednom z otváracích zápasov sezóny 2019/2020 v 6. lige sa stretli FK Rožkovany a TJ Slovan Pečovská Nová Ves. A hoci podľa konečného umiestnenia v minulej sezóne (8. resp. 13 miesto) bol favoritom domáci tím, akýsi tieň neúspechu z ostatných dvoch vzájomných stretnutí prenasledoval jeho hráčov aj tentoraz. Len pre osvieženie pamäti napíšme, že v predchádzajúcom ročníku nedali Rožkovany „Pečovskej“ gól z hry, presadili sa iba raz z pokutového kopu. Výsledky 1:3 doma a 0:0 vonku mali byť teda varovným signálom, no neboli.
Smutná bola nedeľa 4. augusta 2019 v Rožkovanoch, ktoré s Pečovskou Novou Vsou prehrali 2:4, po polčase 1:3. Za domácich sa presadili Michal Kocúrek a Martin Kollár, v drese hostí dvakrát Leo Lipták a dvakrát Norbert Dujava. Štyri z celkovo šiestich gólov videli diváci ani nie za dvadsať minút – 0:1, 1:1, 1:2, v 19. min bolo 1:3. Štyri minúty po prestávke znížili Rožkovany na 2:3, no vyrovnať už nedokázali, dokonca, v nastavenom čase, niekoľko desiatok sekúnd pred záverečným hvizdom rozhodcu Adama Klepsatela, inkasovali na 2:4.

Ako vyzerala viac než 40-minútovka po góle na 2:3, počas ktorej mali domáci kopec času na dosiahnutie vyrovnávajúceho gólu? Opýtali sme sa hrajúceho trénera hostí Tomáša Talla... „Hra bola pomerne vyrovnaná, no súper bol v dvoch prípadoch veľmi blízko k úspechu. Vždy nás však zachránilo brvno, takže naše víťazstvo bolo aj o poriadnej dávke šťastia. No tiež o bojovnosti celého kolektívu, ktorou sme vynikali celých deväťdesiat minút. Zvlášť si však dovolím vyzdvihnúť výkony dvoch krajných obrancov, Dávida Dujavu a Jakuba Bodnára. Obaja počnúc touto sezónou definitívne vstúpili do kategórie dospelých, treba veriť, že sa im bude takto dariť aj v nasledujúcich stretnutiach.“ Samozrejme, vrátane toho najbližšieho, v ktorom chcú hráči Pečovskej Novej Vsi znova naplno bodovať, hoci majú pred sebou takpovediac veľkú neznámu. „Privítame nováčika šiestej ligy z Brezovičky. Kedy sme sa naposledy stretli? Osobne si na taký zápas nepamätám, ani len priateľský...“ dodal T. Tall.

Asistent domáceho trénera Miloš Čorba sa po záverečnom hvizde dal počuť: „Hostia nás zaskočili gólom už v tretej minúte, ukázal sa ako veľmi dôležitý. Od stavu 2:3 to bolo o našej neustálej snahe, hostí sme neraz dostali pod tlak, dochádzali im sily, dopúšťali sa faulov, nám sa núkali štandardky. Žiaľ, deľba bodov sa nekonala, v samom závere sme inkasovali z brejku...“

 

FK Dubovica - TJ Sokol Šarišské Sokolovce 2:0
FK Dubovica vs. TJ Sokol Šarišské Sokolovce. Tradičný účastník vs. nováčik, ktorý si pamätá na svoje účinkovanie v najvyššej okresnej súťaži, no bolo to ešte niekedy na začiatku tohto storočia. Takúto dvojicu dal dohromady žreb úvodného kola šiestej ligy ObFZ Prešov. Domáci zvíťazili 2:0, po polčase 1:0. Presne po polhodine hry - a potom tri minúty po prestávke rozvlnil sieť súpera domáci kapitán Jozef Zvolenský.

Toľko základné štatistiky zo spomenutého súboja a ešte jeden návrat do minulosti. „Presne pred 15 rokmi sme vypadli z niekdajšej prvej triedy do druhej, no ešte rok predtým sme si jednu sezónu zahrali aj najnižšiu krajskú súťaž,“ zaspomínal si tréner Šarišských Sokoloviec Marián Karabinoš, ktorého zverenci skončili vlani v 7. lige „až“ na štvrtej (nepostupovej) priečke, no boli, spoločne s realizačným tímom a členmi výboru, pripravení využiť ponuku postupu, ak by sa dodatočne vyskytla. „Prečo nie, veľa sa nenacestujeme, a navyše, čo bolo vlastne rozhodujúce, sa skôr niečo naučíme od kvalitnejších súperov.“

Hostia v letnom období dosť výrazne obmenili káder, je v ňom až sedem nových hráčov, pričom vekový priemer nie je nijako vysoký, skôr naopak. A práve neskúsenosť zohrala podľa kormidelníka Š. Sokoloviec rozhodujúcu rolu v stretnutí v Dubovici. „Nastúpili sme bez dvojice našich tradičných útočníkov Daniela Vargu a Martina Kozmu. Ak by bol hral aspoň jeden z nich, myslím si, že by sme neboli prehrali na nulu.“ Na druhej strane inkasovali hostia dva góly, v ich bránke chýbala výrazná opora Martin Varga, no náhradník Marek Kolpak si svoje miesto medzi žrďami zastal a na loptách v jeho sieti nenesie žiadnu vinu.

Domáci hrajúci tréner Tomáš Šimko označil Šarišské Sokolovce za nepríjemného a húževnatého súpera. „Z našej strany to bolo slabšie, no je iba začiatok sezóny a dúfam, že sa budeme postupne zlepšovať.“ Na margo toho, že tri body zariadil dvomi presnými zásahmi hráč, ktorý sa v minulej sezóne presadil v koncovke len dvakrát, položartom, polovážne poznamenal: „Konečne aj niekto iný a nie iba stále tie isté mená.“

 

Výsledky: zdroj futbalnet.sk

 

Tabuľka po 1. kole. zdroj futbalnet.sk

 

Zdroj: ObFZ Prešov

Naposledy zmenené piatok, 09 august 2019 12:35

Súvisiace položky (podľa značky)

  • Letný pohár ObFZ Letný pohár ObFZ

    Výkonný výbor ObFZ Prešov schválil organizáciu XXVII. ročníka Letného pohára.

  • Hrali sa len tri zápasy Hrali sa len tri zápasy

    15. kolo VI. ligy ObFZ Prešov sa hralo na rozmočených trávnikoch.

  • Bola trinástka smolná? Bola trinástka smolná?

    V 6. lige ObFZ Prešov bolo na programe 13. kolo, ktoré však bolo nekompletné. Zápas Hermanovce – Žipov sa bude dohrávať 17. novembra. Priniesla v nedeľu 26. októbra trinástka mužstvám smolu?

Reklama

Spravodajstvo - video archív

Spravodajstvo

Spravodajstvo

správy z mesta Prešov a okolia


Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo

Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo

Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo

Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo

Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo

Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo

Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo