júl 06, 2022

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Cestári dostali 16 nových pracovných vozidiel

Foto: zdroj PSK Foto: zdroj PSK

Na obnovu techniky vyčlenil kraj 1,1 milióna eur.

Zamestnanci Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) si 2. októbra slávnostne prebrali nové mechanizmy. Do vozového parku im pribudlo osem univerzálnych traktorových nosičov s pohonom 4x4 s príslušenstvom a osem nákladných motorových vozidiel valník do 3,5 tony. Krajská samospráva vynaložila zo svojho rozpočtu na nákup tejto techniky viac ako 1,1 milióna eur. „Vozidlá Správy a údržby ciest sú zastarané, niektoré majú aj 30 rokov. Ak chceme mať v kraji kvalitné a bezpečné cesty, musíme investovať aj do strojného vybavenia. Nemôžeme čakať, kým sa technika pokazí, aby sme ju vymenili. Som rád, že sa nám po rokoch podarilo obnoviť vozový park cestárov, pretože len s funkčnou technikou môžeme zabezpečiť udržiavané cesty po celý rok,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský. Traktorový nosič, na ktorom je namontované čelné univerzálne kosačkové rameno a cepák na kosenie s nožnicami na orezávanie krovín a drevín, využijú cestári v Medzilaborciach, Tatranskej Štrbe, Kežmarku, Lipanoch, Záborskom, vo Vranove nad Topľou, Svidníku a Spišskej Starej Vsi.

Nákladné motorové vozidlá valník budú slúžiť na prepravu maximálne siedmich osôb a presun materiálu k rôznym činnostiam pri správe a údržbe ciest kraja. Poslúžia pracovníkom SÚC PSK pre oblasť Humenné, Prešov, Bardejov, Svidník, Poprad, Stará Ľubovňa, Vranov nad Topľou. Jedno vozidlo bude náhradou za vozidlá AVIA pre asfaltérsku čatu. Okrem uvedených strojov môžu od septembra cestári pracovať aj s novým teleskopickým nakladačom (Vranov nad Topľou a Stará Ľubovňa), nákladným autom s hydraulickou rukou (Vranov nad Topľou), prídavným zariadením UNIMOG (Prešov) a technickou výbavou pre technológiu zálievok (Humenné, Prešov, Bardejov, Svidník, Poprad, Stará Ľubovňa, Vranov nad Topľou).


Do konca tohto roka by mali v posledných zmienených oblastiach SÚC PSK pribudnúť aj signalizačné vozíky. Oblasť Prešov a Poprad dostane nový šmykom riadený nakladač a oblasť Humenné bude mať nový narážač zvodidiel. Takisto budú pre SÚC PSK dodané stroje pre asfaltérsku čatu, frézy na ľad, vibračné valce, priekopové frézy, radlice na sypače, posypové zariadenia na traktory a štiepkovače.

V tomto roku vyčlenila župa zo svojho rozpočtu pre Správu a údržbu ciest celkovo viac ako 27 miliónov eur. Z toho na stroje, mechanizmy a vozidlá sedem miliónov eur. Ku koncu septembra boli vysúťažené stroje a mechanizmy v celkovej hodnote viac ako päť miliónov eur.

Zdroj: PSK

Súvisiace položky (podľa značky)

Reklama

Spravodajstvo - video archív

Spravodajstvo