jún 25, 2022

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Mesto Prešov zrealizovalo zastrešenie časti vstupných priestorov a úpravu terasy, ktorá je súčasťou vstupného objektu pri cyklistickom velodróme.

Prešovská radnica začala v roku 2014 s opravou chátrajúceho cyklistického velodrómu, ktorý teraz slúži športovcom aj širokej verejnosti. Postupne sa podarilo obnoviť dráhu, hľadisko aj vstupnú budovu. Najnovšou investíciou v areáli velodrómu je zastrešenie časti vstupných priestorov a revitalizácia terasy na druhom podlaží, ktorá je súčasťou vstupného objektu. Na pôvodnej terase zastrešenie chýbalo. Nové zastrešenie tvorí nehrdzavejúca konštrukcia a bezpečnostné sklo. Okrem toho tu boli zrealizované úpravy existujúceho oporného múru, nová podlaha a nové osvetlenie.

„Na tejto terase sa budú môcť ľudia počas pretekov skryť pred slnkom a občerstviť. Myslím si, že je urobená veľmi pekne, a opäť posúva velodróm na vyššiu úroveň,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Stavebné práce zrealizovala spoločnosť StavStar s.r.o. Celková cena diela je 137 585,50 eur s DPH.

Od roku 2014 mesto Prešov preinvestovalo v rámci rekonštrukcie a ďalších stavebných úprav na velodróme celkovo viac ako 825 tisíc eur, vďaka čomu sa cyklistický ovál stal dejiskom Majstrovstiev Slovenska v dráhovej cyklistike aj medzinárodných cyklopretekov Grand Prix mesta Prešov.

Zdroj: mesto Prešov

Súvisiace položky (podľa značky)

  • Pribudlo aj 30 parkovacích miest Pribudlo aj 30 parkovacích miest

    Areál bývalej vojenskej nemocnice v Prešove sa po úprave plôch zmenil na nepoznanie

  • Verejné ocenenia 2021 Verejné ocenenia 2021

    V historickej sále PKO boli udelené verejné ocenenia mesta Prešov osobnostiam a spoločnostiam, ktoré dlhodobo významne reprezentujú a zviditeľňujú mesto Prešov. 

  • Ihrisko Važecká Ihrisko Važecká

    Mesto Prešov pokračuje v budovaní detských ihrísk.

Reklama

Spravodajstvo - video archív

Spravodajstvo