december 05, 2022

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
ilustračné foto ilustračné foto Autor: Radomír Kreheľ

Deti sa môžu opäť zapojiť do súťaže o Najkrajší list

Aj v tomto roku sa môžu deti vo veku od 9 do 15 rokov zapojiť do súťaže o Najkrajší list, ktorú vyhlasuje Slovenská pošta v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Téma na rok 2022 je „Napíš list vplyvnej osobe, v ktorom vysvetlíš, prečo a ako by sa malo konať proti klimatickej kríze". Mladí autori najlepších listov môžu vyhrať zaujímavé vecné ceny. Slovenská pošta sa prostredníctvom tejto súťaže hlási k iniciatíve Svetovej poštovej únie zlepšovať čitateľskú gramotnosť a jazykové schopnosti u detí a mládeže, ako aj rozvíjať ich talent písania s dôrazom na kreativitu a vyjadrenie emócie.

Úlohou účastníkov tohto, už 51. ročníka medzinárodnej súťaže v písaní listov, je napísať list vplyvnej osobe, v ktorom im vysvetlia, prečo a ako by sa malo konať proti klimatickej kríze. Vítané sú aj autorské ilustrácie. Rozsah listu by nemal prekročiť 800 slov. Podmienkou je, aby bol písaný rukou a musí obsahovať formálne znaky listu, t. j. hlavička, v ktorej bude úplná adresa pisateľa a dátum, kedy bol list písaný, ďalej oslovenie, hlavná časť, zdvorilostné zakončenie, P. S. (ktoré je nepovinné) a podpis. V liste musí byť uvedený aj vek dieťaťa a názov školy.

Deti môžu svoje listy posielať do 8. apríla 2022 na adresu: Slovenská pošta, a.s., Odbor komunikácie a marketingu, Nám. SNP 35, 814 20 Bratislava, obálku treba označiť heslom „Súťaž o najkrajší list 2022“.

O víťazovi súťaže rozhodne komisia zložená zo zástupcov Slovenskej pošty a Ministerstva dopravy a výstavby SR. Na autorov troch slovenských najlepších listov čakajú lákavé vecné ceny. Víťaz národného kola súťaže získa tablet a predĺžený víkendový pobyt v rekreačnom zariadení v Belušských Slatinách a zároveň postup do medzinárodnej súťaže, druhý úspešný účastník získa tablet a poukážky na nákup kníh a tretí účastník získa poukážky na nákup kníh v hodnote 70 €. V medzinárodnej súťaži budú tri najkrajšie listy ocenené zlatou, striebornou a bronzovou medailou Svetovej poštovej únie.

Viac informácií je na stránke https://www.posta.sk/stranky/sutaz-o-najkrajsi-list-2022 .

Zdroj: ts

Súvisiace položky (podľa značky)