december 04, 2021

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Jediným neporazeným tímom Tatran

ilustračné foto ilustračné foto

Jediným neporazeným tímom v tejto sezóne najvyššej domácej súťaže ostal po 7. kole Niké handball extraligy v Hlohovci náš Tatran Prešov.

Slovenský majster zdolal v súboji dvoch najlepšie postavených tímov, ktoré mali pred vzájomným súbojom na svojom konte plný počet bodov, domácu Sportu Hlohovec 42:29 (19:13). Tatran mal súboj od začiatku pevne v rukách a o svojom víťazstve rozhodol prakticky už v prvom polčase. Najlepším strelcom zelenobielych sa stal Pavel Hernandez s 8 gólmi, sekundoval mu sedemgólový Nuno Santos.

Tatran má na svojom konte na čele tabuľky plných 14 bodov a dvojbodový náskok pred svojim sobotňajším súperom. Zápas s Hlohovcom bol zároveň generálkou na úvodné vystúpenie Tatrana v EHF Európskej lige, do ktorej vstúpi už v utorok 19. októbra od 20:45 hod. v Tatran handball aréne proti španielskemu vicemajstrovi Bidasoe Irun. V domácej súťaži čaká na zverencov Slavka Golužu najbližšie, takisto pred domácimi fanúšikmi, súboj proti Šali. Tú privíta Tatran v sobotu 23. októbra od 18. hodiny.

NHE – 7.kolo: HC Sporta Hlohovec - Tatran Prešov 29:42 (13:19)

Zostava a góly Tatrana: Colodeti 1, Leben – Rábek 5/4, Santos 7, Pacheco 4, Fech 6, Linhares 3, K. Radčenko 1, A. Radčenko, Kasatkin 1, Lopez 3, Michalka, Hernandez 8, Kuran 3.

Najviac gólov súpera: Péchy 6/1, C vičela 5, Papp 4, Melnyk 4/1, 7-metrové hody: 4/2– 0/0, vylúčenia: 3:1 + ČK: 53. Melnyk (za tri vylúčenia) -57. Rábek

 

Hlasy po zápase:

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Zápas sme začali dobre, následne sme ale nepremenili 2-3 kontra útoky, čím sme Hlohovec opäť prebrali. Vidno, že sa nám nedarí hrať konštantne dobre bránili aj hrali v útoku. Ale to je proces. Bolo tiež vidno, že nám chýba Roman Carapkin a Dávid Michalka. Na druhej strane som rád, že sa po dlhom čase zapojili Oliver Rábek a Pedro Pacheco, ktorí dostali väčšiu porciu minút. Na konci gratulujem chlapcom, ale i Hlohovcu, k dobrému zápasu.“

Pavel Hernandez, hráč Tatrana: „Urobili sme v zápase niekoľko chýb, ale stále je to začiatok ligy a ladíme našu formu. Čo nás určite môže tešiť je, že sme mali počas celého zápasu kontrolu nad dianím a urobili sme v zápase aj veľa dobrých vecí. Odohrať takýto zápas bolo samozrejme dôležité aj vzhľadom na prípravu na ťažký európsky zápas, ktorý nás čaká už v utorok.“

Tomáš Fech, hráč Tatrana: „Myslím si, že začiatok zápasu opäť nebol z našej strany najlepší. Potom sme sa ale chytili, Marcos (Colodeti - pozn.) nás podržal v bráne a súperovi sme odskočili. S týmto zápasom ale nemôžeme byť úplne spokojní čo sa týka obrany. Bolo tam množstvo chýb a musíme sa z nich poučiť, lebo v ťažších zápasoch nás to bude mrzieť.“

Zdroj: TP

Naposledy zmenené nedeľa, 17 október 2021 11:41

Súvisiace položky (podľa značky)

  • Skupinová fáza EL Skupinová fáza EL

    Hádzanári Tatrana Prešov sa definitívne predstavia v skupinovej fáze Európskej ligy aj v jej druhej edícii v sezóne 2021/22.

  • 19-ty titul v histórii klubu 19-ty titul v histórii klubu

    Hádzanári Tatrana Prešov oslavujú zisk v poradí 16-teho titulu majstrov Slovenska v ére samostatnosti, celkovo už 19-ty v histórii klubu vrátane troch federálnych (1969, 1971 a 1993).

  • Štvrťfinále až v auguste Štvrťfinále až v auguste

    Napriek prehre Tatran postúpil do štvrťfinále súťaže, keďže vo včerajšom úvodnom meraní síl zvíťazili nad rovnakým protivníkov až o 12 gólov 40:28 (21:16) a v súčte tak boli lepší o sedem presných zásahov. 

Reklama

Spravodajstvo - video archív

Spravodajstvo