september 20, 2021

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

PU navštívil štátny tajomník pre šport

PU navštívil štátny tajomník pre šport Foto: Marcel Mravec

Prešovská univerzita v Prešove (PU) privítala na svojej pôde Ivana Husára, štátneho tajomníka pre šport Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorý sa stretol s dekanom Fakulty športu PU Pavlom Ružbarským.

Štátny tajomník Ivan Husár prišiel na svoju prvú oficiálnu návštevu Fakulty športu PU. Na úvod stretnutia ho dekan Fakulty športu informoval o rozvojových, výskumných a vzdelávacích aktivitách v oblasti športu, ktoré sa realizujú na Prešovskej univerzite. Následne sa za sprievodu dekana prešiel po areáli univerzity, prezrel si zrekonštruovaný Viacúčelový športový areál PU, ako aj Diagnostické centrum Fakulty športu. „Kedysi som tu pravidelne realizoval tréningové kempy a pamätám si staré atletické ihrisko, čo je však už minulosťou. Počul som, že športový areál prešiel výraznou obnovou, preto som si ho chcel prísť pozrieť aj osobne. S pánom dekanom sme zároveň diskutovali o celoslovenskom testovaní pohybových predpokladov žiakov prvých a tretích ročníkov základných škôl, lebo máme snahu zjednotiť jednotlivé motorické testy s olympijským odznakom všestrannosti,“ priblížil štátny tajomník Iván Husár. Ako dodal, zaujímal sa taktiež o tému rozvojových projektov fakulty, na ktoré by podľa jeho slov mohlo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR eventuálne v dohľadnej dobe finančne prispieť.
„Chcel by som aj touto cestou zdôrazniť, že si veľmi vážim, že pán štátny tajomník pre šport prišiel na našu fakultu. Osobne tak mohol získať aktuálny prehľad o našej športovej infraštruktúre, možnostiach v oblasti výskumu a vzdelávania v športe a na základe toho sme hľadali ďalšie prieniky spolupráce v prospech športu na Slovensku,“ ozrejmil dekan Pavel Ružbarský.

Návšteva štátneho tajomníka sa niesla v priateľskej, konštruktívnej a otvorenej atmosfére, pričom sa zúčastnené strany dohodli na potrebe ďalších osobných stretnutí.

Zdroj: Anna Polačková

Súvisiace položky (podľa značky)

 • Druhý ročník vzdelávacieho podujatia Druhý ročník vzdelávacieho podujatia

  Na Prešovskej univerzite v Prešove dnes vyvrcholil druhý ročník vzdelávacieho podujatia s názvom Roma Versitas.

 • PU rekonštruuje internát PU rekonštruuje internát

   

  Po rozsiahlej obnove dvoch najväčších ubytovacích zariadení pre študentov sa Prešovská univerzita v Prešove (PU) pustila aj do modernizácie Študentského domova na Námestí mládeže.

 • Profesor získal mimoriadnu cenu Krištáľového krídla Profesor získal mimoriadnu cenu Krištáľového krídla

  Profesor Karol Horák, ktorý je dlhé roky neodmysliteľne spätý s Prešovskou univerzitou v Prešove (PU), sa stal laureátom mimoriadnej ceny 24. ročníka Krištáľového krídla za rok 2020.

Reklama

Spravodajstvo - video archív

Spravodajstvo