september 20, 2021

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Veľký vlakový výlet odvezie za umením do Strážok, Spišskej Belej, Kežmarku, aj po zabudnutej trati

Horúci tip na príjemný letný výlet pre celú rodinu prináša Detská železnica Košice a pozýva na Veľký vlakový výlet Po zabudnutej trati za umením do Strážok, Spišskej Belej a Kežmarku už v sobotu 10. júla. Lístky je potrebné zakúpiť vopred. Nostalgická súprava červenožltých motorákov sa tentoraz vyberie za umením i slávnym rodákom zo Spišskej Belej. Do výletného vlaku je možné nastúpiť v Košiciach (7:23) a pristúpiť aj po trati: v Kysaku (7:38), Prešove (8:03), Sabinove (8:25), Plavči (9:08) či v Starej Ľubovni (9:27). „Veľký vlakový výlet za umením odštartujeme v Strážkach, kde navštívime kaštieľ s kolekciou portrétov zo 17. – 19. storočia, prezrieme si dielo slovenského maliara stredoeurópskeho významu Ladislava Mednyánszkeho a vyše 400 rokov starú knižnicu s 8 500 titulmi. Neobídeme ani pôsobivý anglický park s exteriérovou expozíciou významných sochárov druhej polovice 20. storočia,“ pozýva Ľubomír Lehotský z občianskeho združenia Detská železnica Košice. „Následne sa účastníci výletu prevezú v súčasnosti už pre osobnú dopravu zabudnutou traťou Strážky – Spišská Belá - Horná stanica, po ktorej v súčasnosti premávajú už len nákladné vlaky,“ upozorňuje Ľ. Lehotský na zaujímavosť výletu.

V Spišskej Belej navštívime múzeum optiky a kinematografie slávneho rodáka Jozefa Maximiliána Petzvala. Po skončení programu v Spišskej Belej sa cestujúci presunú vlakom do Kežmarku, kde navštívia najvýznamnejšiu a najstaršiu pamiatku mesta - drevený artikulárny kostol Najsvätejšej Trojice z 18. storočia. Nevynechajú ani neprehliadnuteľný na oranžovo natretý nový evanjelického kostola z 19. storočia, postavený podľa projektov pôvodne určených pre orient. Vďaka nim sa stal výnimočným a získal svoj exotický vzhľad obsahujúci byzantské, maurské a orientálne prvky.

Viac informácií o výlete a kúpe lístkov nájdete na www.detskazeleznica.sk

Súvisiace položky (podľa značky)

  • Deti oslávia svoj deň vo vlaku a v kaštieli Deti oslávia svoj deň vo vlaku a v kaštieli

    O tom, či mali deti hračky aj v minulosti, čo robili, keď nebol televízor či počítač a ako sa im žilo kedysi v kaštieli sa budú môcť dozvedieť na prvom Veľkom vlakovom výlete z Košíc do Betliara a Dobšinej už túto sobotu 29. mája.

  • Atraktívne cesty do praveku Atraktívne cesty do praveku

    Do svetoznámeho náleziska z Doby bronzovej v tomto roku vypravia až šesť mimoriadnych historických vlakov. Popularizáciu archeoskanzenu v Nižnej Myšli podporí aj Košický samosprávny kraj cez grantovú schému programu Terra Incognita.

  • Detská železnica uspela Detská železnica uspela

    Železničky v Košiciach a Nagybörzsöny uspeli so spoločným cezhraničným projektom

Reklama

Spravodajstvo - video archív

Spravodajstvo