júl 06, 2022

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Byzantské spevy v prešovskej katedrále

V gréckokatolíckej Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove sa v sobotu 9. novembra uskutoční už 28. Festival duchovných piesní byzantského obradu.

Aj v tomto roku sa festival začne už v predvečer, v piatok o 16.30 hod. archijerejskou svätou liturgiou, ktorú bude sláviť vladyka Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup metropolita. Samotné vystúpenia zborov prezentujúcich krásu byzantského spevu sa uskutočnia v sobotu od 14.00 hodiny.

Medzi vystupujúcimi zbormi sa predstavia: Gréckokatolícky katedrálny zbor sv. Jána Krstiteľa z Prešova, Zbor sv. Sedmopočetníkov zo Sobraniec, Gréckokatolícky zbor Byzantion z Lipan, Miešaný spevácky zbor Chrysostomos z Vranova nad Topľou, Gréckokatolícky zbor Stauros z Prešova-Sekčova, Zbor sv. Jozefa pri Bazilike Sv. Ducha z Michaloviec, Kňazský zbor sv. Jakuba, Gréckokatolícky chrámový zbor bl. P. P. Gojdiča z Vranova nad Topľou-Čemerné, Zbor sv. Romana Sladkopevca z Kňazského seminára bl. Pavla Petra Gojdiča v Prešove a Gréckokatolícky katedrálny zbor Kyrillomethodeon z Bratislavy. Byzantské spevy v slovenskom, gréckom, ale najmä cirkevnoslovanskom prevedení zaznejú od viacerých slávnych skladateľov ako sú Rachmaninov, Čajkovskij, Česnokov či Verbickij.Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie

Naposledy zmenené štvrtok, 07 november 2019 09:42

Súvisiace položky (podľa značky)

Reklama

Spravodajstvo - video archív

Spravodajstvo