júl 06, 2022

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Foto: KR PZ Prešov Foto: KR PZ Prešov

Cúvanie nedopadlo najlepšie, môže za to alkohol?

48 ročný muž z obce Veľký Šariš, včera (04.11.2019) popoludní ako vodič viedol osobné motorové vozidlo značky zn. Honda v rodnej obci, pričom pri cúvaní narazil s vozidlom do iného zaparkovaného vozidla zn. Toyota. Vodič na mieste nezotrval a  pokračoval v jazde ďalej.
Vďaka všímajúcej osobe, ktorá bola na mieste tejto udalosti a ktorá neváhala a túto vec oznámila na políciu, na miesto sa ihneď dostavila policajná hliadka. Hliadka vodiča v krátkom čase vypátrala a zastavila. Vodič sa podrobil dychovej skúške, ktorej výsledok dosiahol hodnotu 1,22 mg/l (miligramu etanolu na liter vydychovaného vzduchu), čo predstavuje 2,54 promile. Opakovaná dychová skúška ... 1,36 mg/l, čo je 2,83 promile. Vodič bol na mieste obmedzený na osobnej slobode, bol zadržaný a bol umiestnený do  cely policajného zaistenia. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove tomuto vodičovi vzniesol obvinenie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

Bez svetiel no s alkoholom v krvi
41 ročný muž z Plavnice bol obvinený z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, ktorého sa mal dopustiť  včera (04.11.2019) po jednej hodine po polnoci na Ul. Štefánikovej v Poprade.
Plavničan ako vodič  nákladného motorového vozidla zn. Opel,  jazdil s týmto vozidlom bez stanoveného osvetlenia. Z uvedeného dôvodu bol policajnou hliadkou zastavený a podrobený kontrole. Jej súčasťou bola aj dychová skúška, ktorá u vodiča dopadla pozitívne, jej výsledok dosiahol hodnotu 1,04 mg/l. Vodič bol zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.  Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Poprade podal návrh na podanie obžaloby.

Zdroj: KR PZ v Prešove

Reklama

Spravodajstvo - video archív

Spravodajstvo