december 03, 2023

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Podvodníci opäť zneužívajú meno Slovenskej pošty

Podvodníci opäť zneužívajú meno Slovenskej pošty, najnovšie v súvislosti s vyžiadaním si aktualizácie adresných údajov, aby kuriér mohol klientovi doručiť zásielku.

Po vypísaní požadovaných informácií o adrese je klient vyzvaný zadať údaje o svojej platobnej karte. Slovenská pošta preto občanov opakovane vyzýva k ostražitosti a najmä, aby nezadávali údaje o platobných kartách či bankových účtoch, ktoré môžu byť zneužité, a občania tak môžu prísť o peniaze.

Slovenská pošta zároveň upozorňuje, že NIKDY nežiada platby alebo platobné údaje prostredníctvom emailu, SMS alebo sociálnych sietí. Akékoľvek poplatky za zásielky, vrátane dobierky, klient zaplatí pri preberaní zásielky, či už u kuriéra, na pošte alebo v BalíkoBOXe.

Slovenská pošta zaznamenala už viac ako 50 rôznych podvodných správ (SMS, MMS, e-maily, telefonáty či sociálne siete), ktoré sa tvária ako od pošty. Adresáta vyzývajú k úhrade platieb za doručenie zásielky, k zmene doručenia či uloženia zásielky, na zaplatenie colných poplatkov, na údajné vytvorenie objednávky na poštového kuriéra, ktorý má zásielku vyzdvihnúť a cez stránku pošty majú byť preposlané peniaze. Najnovšie je meno pošty zneužité v súvislosti s vyžiadaním si aktualizácie adresných údajov, aby kuriér mohol doručiť zásielku. Ukážky falošných správ a mailov sú zverejnené na webovej stránke Slovenskej pošty: https://www.posta.sk/informacie/pozor-na-podvody , prípadne zákazníci si môžu informácie overiť zavolaním na linku Zákazníckeho centra.

V prípade, že klienti na tieto podvodné emaily už zareagovali a bola im spôsobená škoda, odporúčame im obrátiť sa na orgány činné v trestnom konaní.