jún 25, 2022

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Mesto Prešov pokračuje v budovaní detských ihrísk.

Najnovšie ihrisko, ktoré pribudlo na Važeckej ulici už môžu deti naplno využívať. Realizátorom diela bola spoločnosť OCTAGO CORPORATION, j. s. a. Celková cena ihriska vrátane vypracovania projektovej dokumentácie je 32 994,31 eur s DPH.


Staré ihrisko na Važeckej ulici v blízkosti materskej školy bolo v nevyhovujúcom stave a nespĺňalo už potrebné požiadavky. Mesto Prešov sa preto rozhodlo pre jeho obnovu s cieľom vytvoriť atraktívny a bezpečný priestor pre hru detí.

Po odstránení starého pieskoviska, hojdačiek a pôvodnej asfaltovej plochy sa naplno začala výstavba nového a moderného ihriska pre najmenších. Celú plochu nového detského ihriska (155 m2) tvorí liata guma. Na ihrisku sa nachádza kombinovaná hracia zostava, kolotoč, dve pružinové hojdačky, jedna klasická hojdačka a trampolína. Súčasťou vybavenia ihriska je aj informačná tabuľa, dve lavičky a odpadkový kôš. Celé ihrisko je ohraničené plotom.

Súvisiace položky (podľa značky)

  • Pribudlo aj 30 parkovacích miest Pribudlo aj 30 parkovacích miest

    Areál bývalej vojenskej nemocnice v Prešove sa po úprave plôch zmenil na nepoznanie

  • Vynovená terasa na Velodróme Vynovená terasa na Velodróme

    Mesto Prešov zrealizovalo zastrešenie časti vstupných priestorov a úpravu terasy, ktorá je súčasťou vstupného objektu pri cyklistickom velodróme.

  • Verejné ocenenia 2021 Verejné ocenenia 2021

    V historickej sále PKO boli udelené verejné ocenenia mesta Prešov osobnostiam a spoločnostiam, ktoré dlhodobo významne reprezentujú a zviditeľňujú mesto Prešov. 

Reklama

Spravodajstvo - video archív

Spravodajstvo