december 02, 2023

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Chorvátsko hlási v týchto dňoch (9.6.) žraloka neďaleko svojich pláži na Makarskej. Pozri video.

Video tohto ohromujúceho zvieraťa natočil 9. júna 2019 turista Micheal Braun z Nemecka, ktorý sa plavil neďaleko Makarskej.  S najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o žraloka Mako. Sú klasifikované ako nebezpečné zvieratá, je veľmi nepravdepodobné, že by predstavovali riziko pre ľudí. Žraloky Mako zvyčajne nikdy neútočia na ľudí. Živí sa hlavne rybami, no tento druh žraloka, ak má príležitosť, môže zaútočiť aj na ľudí, ak to okolnosti dovolia.

Najväčší nameraný a potvrdený exemplár bol zachytený na francúzskom pobreží, meral 4,45 metra a podľa veľkosti žraloka zachyteného na videu neďaleko Makarskej, tento exemplár nezaostáva za týmto meraním. zdroj: www.total-croatia-news.com

Nedávno nám o svojich ponoroch v moriach a stretnutiach so žralokmi porozprávali Marek Kanaš, vedúci oddielu potápania ŠKP - Športový klub polície a Viktor Zamborský, potápač - fotograf. Nevideli ste našu reláciu vo vysielaní TV7? Tu si ju môžete pozrieť.Vo videu sú aj zábery nebezpečných žralokov. Ako sa cítili títo prešovčania vo vode s nimi? Pozrite si video.