január 28, 2023

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Na nedeľu 9.6.2019 pripadlo pekné počasie, čo využili v známej lokalite Kolmanovej záhrady.

Letná terasa je pripravená počas týchto už teplých dní aj pre fajnšmekrov piva, veď v Kolmanke čapuje Majster výčapu 2018. Pozri video.

Do súťaže Šariš Majster výčapu v ktorej je hlavne vyzdvihnúť tradičné remeslo čapovania, ale najmä skvalitniť úroveň servisu a pivnej kultúry vo východoslovenských podnikoch a reštauráciách bol v roku 2018 prihlasený aj prešovčan Róbert Lunter. Najlepší výčapník pritom nie len že musí excelentne načapovať pivo, ale musí mať aj vedomosti o pivnej kultúre. Súťažiaci si najskôr sily v čapovaní zmerali na regionálnych kolách v Spišskej Novej Vsi, Humennom a Prešove. Vo finálovom kole, ktorého časť sa konala v Pivovare Šariš vo Veľkom Šariši a časť v originálnej konceptovej prevádzke v Prešovskom Šariš Pube, si sily zmeralo 16 najlepších. O kvalite svojich schopností nakoniec najviac presvedčil Róbert Lunter z prevádzky Kolmanka v Prešove.

V reštaurácii dostanete okrem iných aj domáce chipsy. K chipsom si môžete vybrať z dipov: BBQ, kečup, tatarka a cesnakový. - foto: zdroj FB Kolmanka

Hneď vedľa podniku sa nachádza príjemné oddychové miesto - mestský park Kolmanová záhrada a Ekopark so zvieratkami. Chránený prírodný výtvor je súčasťou areálu Holá hora založený v roku 1820 Matejom Sennowitzom ako botanická záhrada pre študijné účely študentov. Areál so zvieratkami je pripravený pre voľnočasové aktivity rodín s deťmi. Otváracie hodiny v letnej sezóne sú od pondelka do nedele až do 20.00 hod s platnosťou od 1.7.2014.

Naposledy zmenené nedeľa, 09 jún 2019 17:15

Súvisiace položky (podľa značky)