Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Zápasmi druhého kola v nedeľu 28.6.2020 pokračoval 27. ročník 3b Letného pohára ObFZ Prešov 2020.

Kto sa radoval po postupe a kto si „prípravu“ na majstrovskú sezónu 2020/21 už nepredĺži? V nasledujúcom prehľade ponúkame výsledky, krátky komentár ku každému stretnutiu, strelcov gólov a tiež tipy, aké ponúkli oslovení tréneri z najvyššej okresnej súťaže.

Drienov – Ľubotice B 0:3 (0:1)

góly: Šimon Haluska, Tomáš Lopáček, Miloš Hreško.

Necelú polhodinu, presne 29. minút si domáca obrana držala čisté konto a šancu na postup... A potom inkasovala ešte dvakrát a prekvapenie sa nekonalo.

Malý Šariš – Chmiňany 1:4 (1:0)

góly. Dávid Gáll – Roman Tobiaš 2 (jeden z 11 m), Dávid Adamčo, Šimon Marhevka.

Kto čakal, že sa papierové prognózy začnú napĺňať už od začiatku, veľmi sa zmýlil. Domáci viedli od 25. minúty, hostia vyrovnali až osem minút po prestávke. A potom si už išli za svojím cieľom...

Víťaz – Hermanovce 2:9 (0:6)

góly: Peter Zorský z 11 m, Kevin Kuruc- Benjamin Petruška 2, Sebastián Červeňak 2, Radovan Jurčišin 2, Jozef Pokuta, Miloš Marinica, Róbert Ferko.

Domáci síce naplnili pohárovú normu (rovnako ako v prvom kole dva góly v sieti súpera), no tentoraz neodolali ofenzívnej lavíne iného rivala.

Uzovský Šalgov – Brezovička 2:3 (2:1)

góly: Matáš Kovaľ 2 – Miroslav Kaleja 2, Peter Ištoňa.

Keby boli dokázali domáci udržať dvojgólové vedenie, alebo aspoň polčasový rezultát, bol by jednoznačným hrdinom zápasu Matúš Kovaľ. No nestalo sa, a tak ostal tento hráč v tieni iného dvojgólového strelca, avšak na strane hostí. Rozhodujúci presným zápas padol v 84. Min za stavu 2:2 z kopačky P. Ištoňu.

Kapušany – Nemcovce 1:3 (0:1)

góly: Igor Masrna – Dominik Dlugoš, Mikuláš Kravec, Pavol Majerník.

Favorit dával K.O. údery vtedy, keď to domáci možno najmenej nečakali. Najprv už v tretej minúte, potom päť minút po výmene strát a rozhodujúci o ďalšie štyri minúty neskôr. Domácim dovolil skórovať až v závere za stavu 0:3.

Radatice – Terňa 3:1 (1:0)

góly: Dávid Štofan 2, Róbert Bača – Miroslav Piskura.

... a prekvapenie bolo na svete. Domáci mali vydarený nástup, viedli už od 4. minúty. Favorit po tom, čo znížil na 2:1, mal ešte dobrých dvanásť minút na vyrovnanie, no nakoniec tretíkrát inkasoval.

Jakubovany – Dubovica 0:2 (0:1)

góly: Jozef Zvolenský z 11m, Rastislav Michalík.

Diváci gól z hry nevideli. Prvý padol z pokutového kopu, druhý (dve minúty po prestávke) z trestného kopu.

Záborské – Rožkovany 1:0 (0:0)

gól: Tomáš Kolivoška

Jediná lopta v sieti zariadila ďalší prekvapujúci rezultát. Inak, veľa žltých kariet a dve červené. Zápas nedohral hosťujúci Kristián Varholák a domáci Matúš Kravjar, ktorý bol vylúčený v poslednej minúte.