Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Zápasmi prvého kola sa 21.6.2020 na desiatich ihriskách začal 27. Ročník 3b Letného pohára ObFZ Prešov 2020.

Poznáme šestnástku osemfinalistov. Šestica mužstiev (Brezovička, Ľubotice B, Chmiňany, Terňa, Rožkovany, Hermanovce) postúpila do druhého kola bez boja „automaticky“. V nasledujúcom prehľade ponúkame výsledky, krátky komentár ku každému stretnutiu a strelcov gólov.

Chmeľov – Nemcovce 1:4 (0:0)

Pre domácich to bol prvý súťažný zápas už bez nedávno zosnulého trénera Andreja Karesteša na lavičke. Chmeľovčania bojovali isto aj za neho, hlavne do prestávky, no kvalita sa (najmä v druhom polčase) ukázala na strane hostí. Góly strieľali: Peter Marcinko – Pavol Majerník 2, Marek Pavúk, Dominik Dlugoš.

Ruská Nová Ves – Záborské 1:2 (0:0)

Hostia išli do vedenia tri minúty po prestávke, domáci dokázali vyrovnať, no favorit potom zasadil rozhodujúci úder s blížiacim sa záverom a to sedem minút pred koncom. Góly: Matúš Šingľar – Daniel Kakaščík, Tomáš Kolivoška.

Petrovany – Drienov 2:10 (2:4)

Bolo že to radosti, keď domáci zvýšili v 31. minúte na 2:0. No onedlho inkasovali za päť minút až trikrát, z čoho sa už nedokázali spamätať a bol z toho debakel. Góly: Miroslav Sivák 4, Marek Ferko 2, Ján Šimčák, Milan Ďaďovský, Lukáš Gábor, Igor Gábor z 11m.

Medzany – Kapušany 0:1 (0:0)

Bič plieskal na konci. Hostia skórovali tri minúty pred záverečným hvizdom rozhodcu. Gól: Marián Haspra.

Svinia – Malý Šariš 0:15 (0:8)

Jasná záležitosť hostí, ktorí odštartovali svoj gólostroj už v druhej minúte. Hrajúci tréner Rastislav Janek sa poslal do hry v polovici druhého polčasu a stihol zaznamenať hetrik. Góly: Filip Marton 4, Rastislav Janek 3, Tomáš Liščinský 2, Patrik Marcinko, Daniel Juraško, Adam Džačovský, Tomáš Džačovský, Peter Husár, Jaroslav Novák.

Hrabkov – Víťaz 0:2

Ďalší zápas s bezgólovým prvým dejstvom. No už tri minúty po prestávke padol dôležitý presný zásah a tri minúty pred koncom definitívne rozhodnutie. Góly: František Šiška 2.

Janov – Radatice 0:5 (0:1)

Aj toto bol súboj, v ktorom neboli aktéri blízko k bezgólovému prvému polčasu. Túto možnosť však hostia dve minúty pred odchodom do kabín zamietli. V 65. minúte zvýšili na 0:2... Góly: Dávid Štofan 3 (jeden z 11 m), Norbert Kulcsár, Róbert Bača.

Jakubovany – Šarišské Sokolovce 1:1 (1:0), 4:2 na PK

Domáci viedli od 16. minúty. Brankár hostí išiel v samom závere prvého polčasu predčasne pod sprchy za hranie rukou mimo pokutového územia. Jeho spoluhráči po výmene strán, hoci v oslabení, zabojovali a dokázali vyrovnať. V penaltovej lotérii napokon predsa len uspeli hostitelia. Góly: Štefan Minarčak – Radovan Demko.

Jakubova Voľa – Uzovský Šalgov 1:2 (1:2)

Všetko podstatné sa udialo za veľmi krátky čas, od 21. do 26. minúty. Hostia sa ujali vedenia, po chvíli svoj náskok zvýšili, domáci onedlho korigovali. Góly: Jozef Rímsky - Filip Fekete, Lukáš Štofaník.

Dubovica - Poloma 3:1 (3:0)

Domáci nezačali najšťastnejšie, keď Dominik Hurajt nepremenil v 7. minúte pokutový kop. Ešteže o päť minút neskôr úspešne zložili reparát (no to už bolo z kopačky iného hráča), no ešte predtým stihli predsa len otvoriť gólový účet z hry. Do prestávky zvýšili na 3:0 a po výmen strán sa už nikam neponáhľali.

Zdroj: Ján Miroľa