Vytlačiť túto stránku

Klientske centrum a matrika budú opäť otvorené

Foto: archív TV7 Foto: archív TV7

Klientske centrum na Mestskom úrade v Prešove čiastočne obnoví stránkové hodiny pre verejnosť. V obmedzenom režime bude pre Prešovčanov k dispozícii aj Matričný úrad.

Mestský úrad v Prešove od 1. apríla 2020 opäť sprístupní pre verejnosť Klientske centrum na Jarkovej č. 26. Otvorené bude tri dni v týždni, a to v pondelky, stredy a piatky. Jeho pracovníci budú pre občanov k dispozícii v skátenom čase: v pondelok / v piatok od 8:00 do 11:00 hod a v stredu od 13:00 do 16:00 hod. V rovnakom režime bude fungovať aj matrika.

V záujme ochrany zdravia Prešovčanov, ktorí si potrebujú na úrade vybaviť svoju žiadosť, a taktiež ochrany zdravia samotných pracovníkov úradu, žiadame všetkých obyvateľov, aby pred svojou návštevou mestského úradu, vopred kontaktovali Klientske centrum na telefónnych číslach: 051/3100 516 alebo 051/3100 517. V prípade Matričného úradu tak môžu urobiť telefonicky na číslach: 051/3100 507 alebo 051/3100 508, prípadne e-mailom na adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Cieľom tohto opatrenia je predchádzať zhromažďovaniu väčšieho počtu ľudí v priestoroch úradu a v jeho okolí, a taktiež zefektívniť a zrýchliť vybavovanie jednotlivých žiadostí.

Zároveň pripomíname, že vstup do Klientskeho centra alebo Matričného úradu bude umožnený len osobám, ktoré si chránia tvár rúškom, na rukách budú mať ochranné rukavice a prídu s vlastným perom. Ide o opatrenia, ktoré mestský úrad prijal v snahe minimalizovať riziko šírenia COVID-19.

O týždeň neskôr, od 8. apríla 2020 bude znovu sprístupnená aj hlavná pokladnica Mestského úradu v Prešove. Otvorená bude tri dni v týždni, a to v pondelky, stredy a piatky. Pracovníčky budú pre občanov k dispozícii v skátenom čase, vždy od 8:00 do 11:00 hod.

Mestský úrad v Prešove zrušil od 12. marca 2020 stránkové hodiny pre verejnosť s výnimkou podateľne na Hlavnej ulici č. 73, ktorá je občanom aj naďalej k dispozícii každý pracovný deň v skrátenom čase od 8:00 do 11:00. Jednotlivé oddelenia úradu môžu občania kontaktovať telefonicky alebo elektronicky prostredníctvom e-mailovej adresy Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Mesto Prešov žiada občanov, aby do podateľne MsÚ prichádzali iba v nevyhnutných prípadoch a za podmienky, že sú úplne zdraví.

Pri vybavovaní náležitostí na MsÚ v Prešove mesto Prešov žiada občanov, aby používali ochranné rúška na tvár.

Zároveň pripomíname, že v zmysle zavádzania preventívnych opatrení proti šíreniu koronavírusu a ochorenia COVID – 19 na území Slovenskej republiky oznamujeme občanom, že až do odvolania sa plánované svadby realizujú v Meste Prešov v zákonnom stanovenom počte len snúbenci a dvaja svedkovia, za prítomnosti sobášiaceho a matrikárky bez sprievodného programu.

Každý zúčastnený na obrade musí mať povinne ochranné rúško a obrad sa uskutoční bez podania rúk.

Zdroj: mesto Prešov

Najnovšie od Televízia TV7

Súvisiace položky (podľa značky)