júl 05, 2020

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Líderstvo v segmente čapovaného piva

Zákazníci aj v minulom roku ocenili dlhodobé zameranie na pivnú kultúru a pivný zážitok, čo sa prejavilo stabilnými výsledkami v tejto kategórii.

 

Uplynulý rok bol pre spoločnosť zaťažkávacou skúškou predovšetkým v segmente baleného piva. Na obchodný zámer malo významný vplyv predovšetkým strategické rozhodnutie Prazdroja odísť od PET fliaš. Kým tento pokles bol očakávaný, svoju rolu zohral aj krach obchodnej siete Kačka či zdĺhavé jednania s jedným z veľkých obchodných reťazcov v kombinácii so zmenami v legislatíve a chladným počasím v obvykle silných mesiacoch. V dôsledku týchto i ďalších faktorov medziročne klesli celkové predaje spoločnosti o 5,5%. „Naše rozhodnutie postupne ukončiť výrobu piva v plaste sa v minulom roku podpísalo aj pod predaje v obchodoch. Je však súčasťou dlhodobej širšej stratégie udržateľnosti. My veríme, že je správne a že spotrebitelia tento krok ocenia a naše značky si budú vychutnávať radi aj zo skla. Plzeňský Prazdroj Slovensko už tretí rok po sebe vďaka spolupráci s našimi obchodnými partnermi prenáša pivný zážitok aj do obchodov. Aj preto sme dosiahli historický rast 9 % v oblasti tradičného trhu. Už 133 predajní sme vďaka nemalým investíciám upravili tak, aby sa v nich spotrebitelia pri nákupe piva lepšie orientovali a cítili sa príjemnejšie,“ uvádza David Kovář, obchodný riaditeľ pre maloobchod a obchodné reťazce, Plzeňský Prazdroj Slovensko.

Plzeňský Prazdroj Slovensko zaznamenal celkové predaje s objemom vyše 1,5 milióna hektolitrov. Ťahúňom bola prémiová značka Pilsner Urquell, významne rástol Birell a spotrebitelia siahali viac aj po pive značky Šariš. Rok 2019 sa pre Plzeňský Prazdroj Slovensko niesol v znamení posilňovania povedomia o pivnej kultúre, vďaka čomu si udržal silnú pozíciu v kategórii čapovaného piva. „Rok 2019 bol pre Plzeňský Prazdroj Slovensko zásadný. Výsledky ukazujú, že zákazníci zachovali našim značkám priazeň. U Slovákov dlhodobo pozorujeme záujem o kvalitu a presun k prémiovým produktom. Potvrdzuje to nárast predajov našej prémiovej značky Pilsner Urquell, ktorá posilnila o 6 %. Aj popularita ostatných ležiakov sa opäť zvýšila. V prípade nealko segmentu aj v tomto roku spotrebitelia potvrdili, že Birell dokonale zapadá do ich chuťového profilu,“ hodnotí Martin Grygařík, obchodný riaditeľ Plzeňského Prazdroja Slovensko.

Bodovali ochutené novinky aj domáci Šariš
Slováci dlhodobo zachovávajú vernosť značke Birell, ktorá si naďalej získava aj nových spotrebiteľov, čo potvrdzuje nárast jej predajov o takmer 11 %. K popularite značky významne prispeli jej ochutené varianty. Birell v minulom roku potešil svojich spotrebiteľov viacerými novinkami – Birell Hrozno, Červený Pomaranč, Bazový kvet & Citrón a netradičná príchuť Cola od Birellu.

Čoraz častejšie siahali spotrebitelia aj po značke Šariš. Tá aj v minulom roku stavila na trend návratu k tradíciám a na svojich plechovkách zhmotnila prírodné krásy Slovenska či národné poklady. Plzeňský Prazdroj Slovensko okrem toho prepísal pivnú mapu a svoje stále portfólio obohatil o Šariš Ejl. Ide o zvrchu kvasené pivo inšpirované anglickým svetlým ALE, no v ľahšej, piteľnejšej variante, ktorého chuť Slovákom dokonale sadla. „Šariš Ejl predstavuje najúspešnejšiu a najpredávanejšiu novinku uvedenú na trh v roku 2019 v segmente pivných špeciálov a pomohla nám prilákať nových a mladších spotrebiteľov,“ približuje Martin Grygařík.

Pivná kultúra ako základ úspechu
K dlhodobým prioritám spoločnosti sa radí zvyšovanie pivnej kultúry na Slovensku. „Teší ma, že sme opätovne potvrdili našu pevnú pozíciu v segmente čapovaného piva. Ako líder zároveň prirodzene vnímame aj zodpovednosť za celý trh, ktorý rozvíjame rôznymi aktivitami. V roku 2019 sme pokračovali v detailne rozpracovanom programe rozvoja podnikov, vďaka ktorému sa nám darilo dostávať do našich prevádzok stále viac ľudí. Zákazníci totiž čoraz viac oceňujú vyššiu kvalitu prostredia, servisu, starostlivosti a servírovania piva, čo má pozitívny vplyv aj na predaj,“ vysvetľuje Branislav Kubiš, obchodný riaditeľ pre predaj v reštauráciách a pohostinstvách.

Spoločnosť Plzeňský Prazdroj Slovensko považuje úzku spoluprácu s podnikmi za zásadnú. Preto neustále investuje aj do rozvoja zručností výčapníkov napríklad školením prevádzok, školou čapovania či odporúčaniami ohľadom sanitácie. „Dbáme aj na vylepšenie vzhľadu samotnej prevádzky a zabezpečenie technických inovácií v podnikoch, ktorými zvyšujeme kvalitu výsledného produktu. Pivo je kultúrny nápoj, chceme, aby ho ľudia pili v tej najlepšej kvalite a vychutnali si skutočne dokonalý pivný zážitok,“ dodáva Branislav Kubiš.

Rok modernizácie a inovácií
Rok 2020 sa pre Plzeňský Prazdroj Slovensko bude okrem posilňovania pozície lídra v oblasti pivnej kultúry niesť v znamení inovácií a modernizácie. „Kľúčová je pre nás téma udržateľného rozvoja, pričom jedným z najzásadnejších rozhodnutí je postupný odchod od PET fliaš, ktorý odštartovala značka Gambrinus. Chceme, aby si kvalitné pivo vychutnávali aj generácie po nás, preto je trvalo udržateľný rozvoj pevnou súčasťou DNA nášho podnikania a sme radi, že v odchode z PET-u nás podporili aj naši obchodní partneri. Záleží nám však nielen na tom, ako pivo varíme, ale aj aká je kultúra jeho pitia na Slovensku. Preto sme prišli s certifikáciou Hviezda sládkov, ktorú plánujeme významne rozvíjať počas celého roka,“ načrtáva plány Martin Grygařík. Hviezda sládkov je unikátna certifikácia pohostinstiev a reštaurácií, ktoré sa dokážu najlepšie postarať o pivo od skladovania až po samotné čapovanie. Ide teda o jedinečné označenie prevádzok pre zákazníkov, kde Prazdroj garantuje najvyššiu kvalitu piva.

 

Zdroj: PR

Súvisiace položky (podľa značky)

Reklama

Spravodajstvo - video archív

Spravodajstvo

Spravodajstvo

správy z mesta Prešov a okolia


Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo

Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo

Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo

Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo

Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo

Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo

Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo
Spravodajstvo