december 02, 2023

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Začiatkom roka šanca uchádzať sa o grant

Foto: OZ Horna Rimava, Martin Morong Foto: OZ Horna Rimava, Martin Morong

Komunitné projekty so zapojením dobrovoľníkov z VÚB môžu získať 50-tisíc eur

Nadácia VÚB ponúka už tradične začiatkom roka šancu uchádzať sa o grant pre neziskové organizácie, školy či obce, ktoré budú v rámci svojich projektov priamo spolupracovať so zamestnancami VÚB. Ľudia pracujúci v tejto bankovej skupine po celom Slovensku môžu svojou aktívnou dobrovoľníckou činnosťou prispieť k získaniu príspevku do výšky 1 500 eur pre spolu 35 víťazných projektov.
 
Zamestnanecký grantový program Nadácie VÚB s podtitulom „Pomôžte svojej komunite“ pomohol počas svojej 13-ročnej histórie zrealizovať už 313 užitočných iniciatív po celom Slovensku. „Úprimne nám záleží na tom, aby sa obyvatelia Slovenska s našimi kolegami nestretávali iba za stolom v bankových pobočkách či na pracovných stretnutiach. A sme radi, že zamestnanci VÚB to cítia rovnako. Na našu dobrovoľnícku výzvu v rámci programu Zamestnanecké granty ich zareagovalo počas minulých ročníkov spolu už viac ako 1 600. Tešíme sa, že aj na začiatku novej dekády vzíde z tejto iniciatívy množstvo skvelých spoluprác, ktoré prinesú osoh a dobrú energiu do našich susedstiev,“ hovorí predseda správnej rady Nadácie VÚB Alexander Resch.  

Foto: exTeatro Lubina

Ako požiadať o grant
Program je otvorený výhradne pre neziskové subjekty, ktoré preukážu už od fázy predloženia projektu spoluprácu s jednotlivcami či viacerými zamestnancami v rámci skupiny VÚB. „Môže ísť o organizácie, ktoré už majú vo vlastných radoch dobrovoľníkov z VÚB, alebo poznajú vo svojom okolí zamestnanca tejto bankovej skupiny, s ktorým sa môžu pre svoj projektový zámer spojiť,“ upresňuje Alexander Resch. Cieľom grantovej schémy je podporiť rôzne verejnoprospešné návrhy zamerané na rozvoj dobrovoľníctva, športové a vzdelávacie aktivity pre deti a mládež, kreatívnu činnosť komunitných centier, originálne formy spájania generácií mladých a seniorov, budovanie priestoru pre vzájomné stretávanie sa ako aj projekty, ktoré myslia na pacientov v zdravotníckych zariadeniach.

Foto: OZ Cesta von

O obľúbenosti programu svedčí aj fakt, že Nadácia VÚB tentokrát oproti minulým ročníkom navýšila pripravený objem financií. V roku 2020 plánuje podporiť z celkového balíka 50-tisíc eur až 35 najzaujímavejších a najužitočnejších zamestnaneckých komunitných projektov. Rozhodne o nich nezávislá hodnotiaca komisia, ktorá pridelí jednotlivým nápadom granty do výšky 1 500 eur. Návrhy projektov so zapojením dobrovoľníkov z VÚB môžu posielať neziskové organizácie, komunitné centrá, školy či obce, a to cez formulár na stránke https://nadaciavub.egrant.sk. Uzávierka prijímania žiadostí je 15. februára. Víťazné projekty budú známe v marci a realizované v období od apríla do októbra 2020. Bližšie informácie o grantovom programe sú k dispozícii na stránke www.nadaciavub.sk a príbehy  vybraných realizovaných projektov v online magazíne www.srdcovky.sk

 

Zdroj: PR

Naposledy zmenené streda, 15 január 2020 17:03