december 02, 2023

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Vo štvrtok 21. novembra zvolal konateľ firmy, ktorá stavala v Prešove osem uzamykateľných cykloprístreškov tlačovú konferenciu. Výstavba týchto krytých stojísk vyvolala na sociálnych sieťach kritiku pre ich cenu.

Peniaze použité na prístrešky boli spolufinancovaním, pričom Mesto Prešov dalo 5-percent, zvyšok je z eurofondov pod gesciou ministerstva pôdohospodárstva. Z verejnej súťaže vzišla cena 286.000,- € s DPH, bez dane je to suma 238.000€. Spoločnosť Cykloprojekt vedie Attila Érsek, ktorý povedal, že výsledky verejnej súťaže povinne prechádzajú viacerými kontrolami a suma je podľa dokumentov spracovaných v rámci projektov európskej únie o tretinu lacnejšia. Pozrite si video.

Foto: Attila Érsek, konateľ Cykloprojekt, s.r.o.

V roku 2013 Attila Érsek založil spoločnosť Cykloprojekt, s.r.o., pričom ako povedal spoločnosť sa angažovala v 30 až 40 mestách a obciach na Slovensku.

 

Prístrešky sú prázdne z dôvodu skúšobnej prevádzky, keďže má systém iba obmedzený počet užívateľov. Zvýšený nápor zo strany záujemcov o parkovanie bicyklov sa očakáva až začiatkom jari.

 

 

 

Naposledy zmenené piatok, 22 november 2019 10:56