júl 06, 2022

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Stačilo zasvietiť a bolo by nešťastie na svete

Foto: ilustračné archív TV7 Foto: ilustračné archív TV7

V sobotu (03.11.2019) popoludní bola hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Prešov - Sever vyslaná  na preverenie oznámenia, že na Ul. Prostejovskej v Prešove uniká plyn. 

Túto udalosť na políciu oznámil samotný správca bytového domu. Po príchode na miesto bolo cítiť značný zápach plynu, plyn unikal z bytu na 4. poschodí. Hliadka už cestou k bytu otvárala všetky okná, aby došlo k zriedeniu plynu so vzduchom a tým k zníženiu možnej explózie. Pracovník plynární, ktorý už bol na mieste zavrel hlavný prívod plynu a konštatoval, že v byte je tak veľa plynu, že už pri zapnutí svetla, môže dôjsť k explózii! 

Členovia hliadky teda neváhali a v zmysle zákona o Policajnom zbore, otvoril byt. Vstúpili doň a ihneď otvorili všetky okná. Bolo zistené, že na plynovej varnej doske bol otvorený regulátor otvorenia plynu, no na varnej doske nebolo žiadne teleso, ktoré by odoberalo teplo. Vyrozumení boli všetci prítomní obyvatelia domu. 68 ročná majiteľka bytu v tom čase nebola doma. V čase tohto ohrozenia bolo v obytnom dome 25 osôb.  


Týmto nedbalým konaním boli všetky prítomné osoby vystavené nebezpečenstvu smrti, alebo ťažkej ujmy na zdraví, taktiež  mohlo dôjsť ku škode na majetku a to veľkého rozsahu ( prípadným výbuchom uniknutého zemného plynu). Poverený príslušník v prípade začal trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na jeden rok.
Nielen zamykať dvere na svojich príbytkoch, ale zatvárať aj prívod plynu po dovarení, či dopečení! Chrániť majetok si tieto základné činnosti určite vyžaduje! Takýmto nedbalým konaním ohrozujete nielen seba, ale aj ďalších svojich spoluobčanov na živote, zdraví či majetku!

 

Zdroj: KR PZ v Prešove

Naposledy zmenené pondelok, 04 november 2019 12:53

Súvisiace položky (podľa značky)

Reklama

Spravodajstvo - video archív

Spravodajstvo