júl 06, 2022

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Tatran privíta srbskú Vojvodinu

V sobotu 28.9. o 17.15 hod v SEHA lige duel 3. kola A-skupina SEHA Gazprom ligy medzi Tatranom Prešov a Vojvodinou Nový Sad.

Po sérii dvoch neúspechov v Lige majstrov sa musia hádzanári Tatrana Prešov opäť sústrediť na boje v SEHA lige. Vojvodina má v tabuľke nadnárodnej SEHA Gazprom ligy po dvoch zápasoch zatiaľ plný počet šiestich bodov za víťazstvá proti Nexe (29:23 doma) a proti hráčom Pekingskej športovej univerzity (28:21 u súpera).  Úspešne vstúpila do bojov v Pohári EHF, kde po dvoch výhrach 38:23 doma a 41:29 vonku postúpila do ďalších bojov cez tím Lovčen. Celkovo neprehrala už päť stretnutí v rade. Tatran sa pokúsi otriasť z dvoch neúspešných súbojov na palubovkách súperov v Lige majstrov, kde najskôr prehral s portugalským vicemajstrom Sportingom Lisabon (24:32) a v stredu aj s fínskym majstrom Riihimäki Cocks (27:29). V SEHA lige zverencom Slavka Golužu prvý krok nevyšiel takisto, keď nováčikovi Motoru Záporožie podľahli doma 24:25, vzápätí však všetky body priviezli z palubovky Nexe Našice (25:24).

Oba tímy sa naposledy stretli počas prípravy na medzinárodnom turnaji v Doboji a v dramatickom súboji bol úspešnejší srbský tím, ktorý vyhral tesne 21:20. V ostatnom súťažnom zápase v decembri minulého roka vyhral Tatran doma 31:24. Celkovo majú zelenobieli s týmto súperom v SEHA lige, ale i Lige majstrov, či prípravných zápasoch priaznivú bilanciu 12 víťazstiev, dve remízy a iba dve prehry. Tú prvú Vojvodina Tatranu  uštedrila ešte v roku 2015 v zápase Ligy majstrov (19:27).

Hlasy pred zápasom

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Po zápase vo Fínsku v Lige majstrov nás čaká dlhá cesta domov. Musíme predovšetkým dobre zregenerovať. Vojvodina má dobré mužstvo. Bude to ťažký zápas. Ako ale ukazuje táto sezóna, ak nehráme dobru obranu a nie sme v kontakte so súperom, ľahko si vytvára gólové situácie a máme s ním problém. Musíme preto aj proti Vojvodine hrať lepšie obranu ako doteraz.“

Januš Lapajne, spojka Tatrana: „Vojvodina sa v úvodných zápasoch ukázal ako dobré mužstvo. Videli sme to aj na turnaji v Doboji. Sú fyzicky silní, majú široký káder. Bude to ťažký zápas, ale doma musíme vyhrať. Nesmieme sa pozerať na nevydarené predchádzajúce zápasy a musíme ísť za víťazstvom.“

Zdroj: Tatran Prešov

Naposledy zmenené sobota, 28 september 2019 09:06

Súvisiace položky (podľa značky)

Reklama

Spravodajstvo - video archív

Spravodajstvo