január 28, 2023

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Sedemnásťročná ročná slečna z Jarovníc a dvaja osemnásťroční študenti zaujali.

Sedemnásť ročnej zachutila kukurica a osemnásťroční mladíci mali zas "trávu" pri sebe. No nebola to obyčajná poľná tráva, ale omamná látka Canabis (konope).

Prvá menovaná neodolala a v časti Močidľany kukurici a dopustila sa trestného činu krádeže, z ktorého jej bolo povereným príslušníkom Obvodného oddelenia Policajného zboru Jarovnice aj vznesené obvinenie. V polovici augusta tohto roku v popoludňajších hodinách mladá sedemnásť ročná slečna odcudzila z úrody kukurice siatej z kukuričného poľa v katastri Jarovníc 33 kukuričných klasov. Klasy vložila do ruksaka s úmyslom ich odniesť domov a použiť pre vlastné účely, no bola pri prenášaní  tohto úlovku pristihnutá miestnou policajnou hliadkou.  
Aj táto mladá slečna si musí uvedomiť, že to, čo jej nepatrí si nemôže len tak vziať!

Dvaja osemnásťroční  študenti obvinení z drogovej trestnej činnosti
Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v  Poprade vedie trestné stíhanie vo veci zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.  Na základe dôkaznej situácie z uvedeného skutku vzniesol obvinenie dvom miestnym osemnásťročným mladíkom.
Adam v budove jednej zo stredných škôl v Poprade neoprávnene prechovával pri sebe omamnú látku Canabis (konope) o hmotnosti 10,2 g ( z uvedeného  množstva by bolo možné pripraviť minimálne 37 obvykle jednorazových dávok drogy ). Tú si zakúpil od Pavla. Ten si neoprávnene zaobstaral omamnú látku, ktorú v budove školy Adamovi odpredal, za účelom finančného prospechu. Pavol taktiež u seba neoprávnene prechovával omamnú látku Canabis 0,18 g ( z tohto množstva by bolo možné pripraviť 1 obvyklú jednorazovú dávku drogy ). Vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby, momentálne sú obaja umiestnení v cele policajného zaistenia.

 

Zdroj: KR PZ v Prešove

Naposledy zmenené štvrtok, 12 september 2019 12:47

Súvisiace položky (podľa značky)