január 28, 2023

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Deň otvorených dverí v pivovare Šariš

Foto: TV7 Foto: TV7

Pivovar Šariš po roku opäť otvoril svoje brány na Dni otvorených dverí vo svojom areáli pod Šarišským hradom.

Milovníci dobrého piva a skvelej zábavy smerovali svoje kroky 7. septembra do Veľkého Šariša. Takmer 16-tisíc návštevníkov na jednom pódiu zabávala zohratá moderátorská dvojica – Milan Junior Zimnýkoval a Marián Čekovský. Druhé pódium mal pod palcom vždy dobre naladený Juraj Šoko Tabaček, ktorý sa predviedol aj vo svojej stand up show. Nechýbala ani hudobná nálož v podobe IMT Smile, Adama Ďuricu, Mafie Corner, Modusu, Pary, Chiki Liki Tu-a, Smoly a Hrušky či Medial Banana. Na dvoch pódiách hostí zabávali hudobne, no i stand up show, ktorú predviedol Juraj Šoko Tabaček.

Foto: Juraj Šoko Tabaček a jeho stand up show

Obľúbené slovenské kapely sa striedali na pódiách, ľudia na prehliadkach obdivovali jeden z najmodernejších pivovarov v strednej Európe, odvážlivci súťažili a milovníci piva si vychutnávali obľúbený zlatistý mok. To je len malá ochutnávka toho, ako to v sobotu 7. augusta žilo na Dni otvorených dverí v sídle Pivovaru Šariš vo Veľkom Šariši. „Som veľmi rád, že Deň otvorených dverí láka tisíce ľudí, a to nielen z tohto regiónu. DOD je pre nás veľkým a výnimočným sviatkom, ktorý chceme osláviť s milovníkmi nášho piva,“ neskrýval radosť manažér závodu Šariš Ján Čerkala, ktorý je so Šarišom spojený už viac ako 38 rokov a je jeho telom i dušou. Návštevníci mohli absolvovať aj rôzne vedomostné súťaže, súťaže zručnosti, súťaž v rýchlosti obliekania, okuliare simulujúce opitosť, či napríklad fotku na pamiatku.

Foto: zaujali aj vedomostné súťaže

Foto: pamätné foto si záujemcovia v tlačenej podobe mohli ihneď zobrať

Na hlavnom pódiu vyhodnotili grantový program Šariš ľuďom. Na pódiu sa tak rozdalo 16-tisíc eur ôsmim výnimočným projektom, ktoré zveľadia región. Pivovar Šariš prostredníctvom svojho grantového programu Šariš ľuďom tento rok prerozdelil sumu 16-tisíc eur ôsmim projektom, ktoré si výherné šeky prebrali v sobotu z rúk Jana Čerkalu priamo na pódiu. Projekty sú zamerané na rozvoj turizmu, obnovu pamiatok a ďalších významných symbolov. Vďaka peniazom sa zateplí sa turistická útulňa na historickom území Kráľovej studne, zdieľané bicykle v Prešove dostanú špeciálne GPS zámky, Šarišský okruh veteránov nielen priblíži motoristické skvosty, ale aj spropaguje atrakcie regiónu Šariš, zriadi sa stála expozícia Slovenského technického múzea Čipkárstvo na Soľnej Bani, západnú vežu Kapušanského hradu čaká rekonštrukcia. V priestoroch Skanzenu v Bardejovských kúpeľoch občianske združenie Kreatívec postaví hrnčiarsku pec s prístreškom na zadymovanú keramiku, folklórny súbor Dúbrava, ktorý v tomto roku oslávi 40. výročie založenia, svojim tanečníkom a hudobníkom nakúpi nové kroje. Prístupovú cestu k útulni v Minčole, ktorá je súčasťou medzinárodného cyklochodníka Lipany-Kamenica-Muszyna, čaká revitalizácia. Práve tento projekt získal aj špeciálnu prémiu 1000 eur vo verejnom hlasovaní. Víťaz bol slávnostne vyhlásený práve počas DOD v pivovare Šariš. - viac vo vidoreportáži

Foto: hlavné pódium patrilo aj grantovému programu Šariš ľuďom


Mimoriadnym lákadlom pre návštevníkov DOD bola aj škola čapovania, kde sa návštevníci učili, ako správne zlatý mok načapovať. Svoje remeslo predstavili finalisti tohtoročnej súťaže Šariš Majster výčapu. Čerstvá víťazka Andrea Gederová ukázala, ako musí výčapník dokonale ovládať umenie načapovaného piva s penou hustou ako smotana, pretože, ako sa hovorí – sládok pivo varí, no výčapník ho robí. Milovníkov piva čakala aj ukážka čapovania absolútnej novinky slovenského pivného trhu – vrchne kvaseného piva Šariš Ejl. Pivovar Šariš tento rok po prvýkrát v histórii uvaril svoj pivný špeciál s názvom EJL, ALE PO NAŠOM s originálnou slovenskou receptúrou, ktorý uviedol na trh vo februári 2019.

Foto: nálada nechýbala

Foto: bolo aj na pitie aj niečo pod zub

Tento rok priniesol novinku aj v ekologickom aspekte celého podujatia. Pivo Šariš a nealkoholické nápoje sa čapovali výhradne do vratných pohárov, ktoré zdobia rovnaké folklórne vzory ako sú na špeciálnej tohtoročnej folklórnej edícii plechoviek piva Šariš. Premiéru mal kompostovateľný riad vyrobený prevažne z cukrovej trstiny a dreva, na ktorý boli vyhradené špeciálne odpadkové koše.Foto: na DOD mohli sledovať program na dvoch pódiách

 

Naposledy zmenené pondelok, 09 september 2019 15:39

Súvisiace položky (podľa značky)