júl 06, 2022

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Foto: ilustračné archív TV7 - Obrancov mieru, Prešov Foto: ilustračné archív TV7 - Obrancov mieru, Prešov

Nesvietilo mu predné svetlo, čo si všimla hliadka.

53 ročný muž z obce Rožkovany bol obvinený z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, obvinenie mu bolo vznesené povereným príslušníkom Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove. V sobotu 07.09.2019 podvečer ako vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Octávia, po Ul. Obrancov Mieru v Prešove. Z dôvodu nefunkčného predného pravého svetlometu na vozidle bol tento vodič riadne zastavený policajnou hladkou. Okrem iného bol podrobený aj dychovej skúške, ktorá nedopadla pre vodiča najlepšie, bola pozitívna s výsledkom až  0,91 mg/l (miligram etanolu na liter vydychovaného vzduchu) čo je v prepočte 1,90 promile. Vodič bol na mieste zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

 

Ďalší zas ,,Zrámoval“ telekomunikačné skrine:

Telekomunikačné skrine a kovové zábradlie boli značne poškodené nezodpovedným vodičom osobného motorového vozidla zn. Ford Fiesta. Stalo sa tak v piatok ( 06.09.2019 ) o pol jedenástej hodine večer v obci Ľubica.
Vodič z Kežmarku počas svojej jazdy neprispôsobil rýchlosť jazdy stave a povahe vozovky, dostal šmyk, zišiel s vozidlom mimo cestu  pričom narazil do kovového zábradlia rodinného domu a štyroch telekomunikačných skríň. Auto ostalo zakliesnené na mieste. Na miesto nehody okamžite prišla policajná hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru v Kežmarku a vodiča podrobila dychovej skúške. Jej výsledok dosiahol hodnotu  1,27 promile. Škoda na oplotení domu  a telekomunikačných skriniach  bola predbežne odhadnutá na  5.000,- Eur, škoda na vozidle na 200,-Eur.  Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Kežmarku v prípade začal trestné stíhanie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove

Naposledy zmenené pondelok, 09 september 2019 11:00
Reklama

Spravodajstvo - video archív

Spravodajstvo