január 28, 2023

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Vo Veľkom Šariši prichádzajú s novinkou, v stredu 28.augusta sa budú premietať filmy pod holým nebom spolu aj s piknikom. Pozri trailer filmu Trhlina.

Letné piknikové kino, to je nové podujatie pod taktovkou Kultúrno-informačného centra vo Veľkom Šariši. Na športovom ihrisku v areáli Základnej školy v meste sa budú v stredu 28.augusta premietať dva slovenské filmy. Podujatie je spojené s piknikom. “Vybrali sme slovenské filmy. O 20.00 hod sa bude premietať film Zabudni od režiséra Igora Kasalu. Týmto filmom by sme chceli navodiť dobrú atmosféru, kedže ide o film z nášho východného Slovenska,” informovala riaditeľka Kultúrno-informačného centra vo Veľkom Šariši Mária Gáborová. Film je z prostredia slovenskej dediny, rozpráva o živote a snoch dvoch starých mládencov. Na realizácii filmu sa podieľali ochotníci z Prešova, Kapušian i Kendíc. Hlavným filmom bude premietanie Trhliny o 21.00 hod. Ide o mysteriózny triler o jednej z najväčších záhad Slovenska, o nevysvetliteľnom miznutí ľudí v pohorí Tribeč. Film robil režisér Peter Bebjak na motívy románu Jozefa Kariku. “Je to známy film, medzi divákmi veľmi úspešný, takže aj preto sme ho chceli ponúknut našim Veľkošarišanom,” uviedla M. Gáborová.

Premietať sa bude na plátno. Keďže ide o piknikové kino, ľudia si so sebou musia doniesť deky či stoličky na sedenie. “Vytvoríme si pohodlie a okrem tradičných pukancov, ktoré sú v kine veľmi obľúbené, bude k dispozícii na zakúpenie pizza, bagety či iné občerstvenie.” V prípade nepriaznivého počasia bude premietanie filmov v areáli TJ Slavoj Veľký Šariš. “Filmy by boli v takom prípade premietané na futbalovom ihrisku a ľudia by sedeli v suchu pod tribúnou,” zdôraznila Gáborová. Na premietanie sa teší aj primátor mesta Viliam Kall. “Verím, že Veľkošarišania príjmu naše pozvanie a spoločne zažijeme piknikovú atmosféru a pozrieme si dva dobré filmy zo slovenskej produkcie. Určite to bude mať svoje čaro a v podobných aktivitách budeme pokračovať i v budúcnosti,” dodal V. Kall.

Film Zabudni - trailer

Zdroj: OZ Nový film

Naposledy zmenené utorok, 27 august 2019 08:46