Vytlačiť túto stránku

Začala sa aj 6.liga

Začala sa aj sezóna pre Oblastný futbalový zväz Prešov, konkrétne VI. liga mala svoje úvodné kolo 4.8.2019.

V jednom z otváracích zápasov sezóny 2019/2020 v 6. lige sa stretli FK Rožkovany a TJ Slovan Pečovská Nová Ves. A hoci podľa konečného umiestnenia v minulej sezóne (8. resp. 13 miesto) bol favoritom domáci tím, akýsi tieň neúspechu z ostatných dvoch vzájomných stretnutí prenasledoval jeho hráčov aj tentoraz. Len pre osvieženie pamäti napíšme, že v predchádzajúcom ročníku nedali Rožkovany „Pečovskej“ gól z hry, presadili sa iba raz z pokutového kopu. Výsledky 1:3 doma a 0:0 vonku mali byť teda varovným signálom, no neboli.
Smutná bola nedeľa 4. augusta 2019 v Rožkovanoch, ktoré s Pečovskou Novou Vsou prehrali 2:4, po polčase 1:3. Za domácich sa presadili Michal Kocúrek a Martin Kollár, v drese hostí dvakrát Leo Lipták a dvakrát Norbert Dujava. Štyri z celkovo šiestich gólov videli diváci ani nie za dvadsať minút – 0:1, 1:1, 1:2, v 19. min bolo 1:3. Štyri minúty po prestávke znížili Rožkovany na 2:3, no vyrovnať už nedokázali, dokonca, v nastavenom čase, niekoľko desiatok sekúnd pred záverečným hvizdom rozhodcu Adama Klepsatela, inkasovali na 2:4.

Ako vyzerala viac než 40-minútovka po góle na 2:3, počas ktorej mali domáci kopec času na dosiahnutie vyrovnávajúceho gólu? Opýtali sme sa hrajúceho trénera hostí Tomáša Talla... „Hra bola pomerne vyrovnaná, no súper bol v dvoch prípadoch veľmi blízko k úspechu. Vždy nás však zachránilo brvno, takže naše víťazstvo bolo aj o poriadnej dávke šťastia. No tiež o bojovnosti celého kolektívu, ktorou sme vynikali celých deväťdesiat minút. Zvlášť si však dovolím vyzdvihnúť výkony dvoch krajných obrancov, Dávida Dujavu a Jakuba Bodnára. Obaja počnúc touto sezónou definitívne vstúpili do kategórie dospelých, treba veriť, že sa im bude takto dariť aj v nasledujúcich stretnutiach.“ Samozrejme, vrátane toho najbližšieho, v ktorom chcú hráči Pečovskej Novej Vsi znova naplno bodovať, hoci majú pred sebou takpovediac veľkú neznámu. „Privítame nováčika šiestej ligy z Brezovičky. Kedy sme sa naposledy stretli? Osobne si na taký zápas nepamätám, ani len priateľský...“ dodal T. Tall.

Asistent domáceho trénera Miloš Čorba sa po záverečnom hvizde dal počuť: „Hostia nás zaskočili gólom už v tretej minúte, ukázal sa ako veľmi dôležitý. Od stavu 2:3 to bolo o našej neustálej snahe, hostí sme neraz dostali pod tlak, dochádzali im sily, dopúšťali sa faulov, nám sa núkali štandardky. Žiaľ, deľba bodov sa nekonala, v samom závere sme inkasovali z brejku...“

 

FK Dubovica - TJ Sokol Šarišské Sokolovce 2:0
FK Dubovica vs. TJ Sokol Šarišské Sokolovce. Tradičný účastník vs. nováčik, ktorý si pamätá na svoje účinkovanie v najvyššej okresnej súťaži, no bolo to ešte niekedy na začiatku tohto storočia. Takúto dvojicu dal dohromady žreb úvodného kola šiestej ligy ObFZ Prešov. Domáci zvíťazili 2:0, po polčase 1:0. Presne po polhodine hry - a potom tri minúty po prestávke rozvlnil sieť súpera domáci kapitán Jozef Zvolenský.

Toľko základné štatistiky zo spomenutého súboja a ešte jeden návrat do minulosti. „Presne pred 15 rokmi sme vypadli z niekdajšej prvej triedy do druhej, no ešte rok predtým sme si jednu sezónu zahrali aj najnižšiu krajskú súťaž,“ zaspomínal si tréner Šarišských Sokoloviec Marián Karabinoš, ktorého zverenci skončili vlani v 7. lige „až“ na štvrtej (nepostupovej) priečke, no boli, spoločne s realizačným tímom a členmi výboru, pripravení využiť ponuku postupu, ak by sa dodatočne vyskytla. „Prečo nie, veľa sa nenacestujeme, a navyše, čo bolo vlastne rozhodujúce, sa skôr niečo naučíme od kvalitnejších súperov.“

Hostia v letnom období dosť výrazne obmenili káder, je v ňom až sedem nových hráčov, pričom vekový priemer nie je nijako vysoký, skôr naopak. A práve neskúsenosť zohrala podľa kormidelníka Š. Sokoloviec rozhodujúcu rolu v stretnutí v Dubovici. „Nastúpili sme bez dvojice našich tradičných útočníkov Daniela Vargu a Martina Kozmu. Ak by bol hral aspoň jeden z nich, myslím si, že by sme neboli prehrali na nulu.“ Na druhej strane inkasovali hostia dva góly, v ich bránke chýbala výrazná opora Martin Varga, no náhradník Marek Kolpak si svoje miesto medzi žrďami zastal a na loptách v jeho sieti nenesie žiadnu vinu.

Domáci hrajúci tréner Tomáš Šimko označil Šarišské Sokolovce za nepríjemného a húževnatého súpera. „Z našej strany to bolo slabšie, no je iba začiatok sezóny a dúfam, že sa budeme postupne zlepšovať.“ Na margo toho, že tri body zariadil dvomi presnými zásahmi hráč, ktorý sa v minulej sezóne presadil v koncovke len dvakrát, položartom, polovážne poznamenal: „Konečne aj niekto iný a nie iba stále tie isté mená.“

 

Výsledky: zdroj futbalnet.sk

 

Tabuľka po 1. kole. zdroj futbalnet.sk

 

Zdroj: ObFZ Prešov

Naposledy zmenené piatok, 09 august 2019 12:35

Najnovšie od Televízia TV7

Súvisiace položky (podľa značky)