Password *
Remember Me

Ďalšie víťazstvo v Niké Handball Extralige

ilustračné foto ilustračné foto

V poradí ôsme víťazstvo v tejto sezóne Niké Handball Extraligy dosiahli hádzanári Tatrana Prešov, keď v 9. kole najvyššej domácej súťaže uspeli na palubovke HK Agro Topoľčany s dvojciferným výsledkom 33:23 (16:13).

Týmto triumfom sa zelenobieli opäť vrátili na 1. miesto v tabuľke, so 16 bodmi na konte, vyrovnávajúc sa s Považskou Bystricou, ktorá má rovnaký počet bodov, avšak o jeden zápas viac.

Domáci hráči udržiavali krok s favoritmi počas celého prvého polčasu. S náskokom dvoch gólov viedli, no Tatran prevzal vedenie a do prestávky si udržal trojgólový náskok. Druhý polčas patril Tatrane, ktorý svoj náskok postupne navýšil na dvojciferný rozdiel, predĺživ tak svoju víťaznú sériu v tejto súťaži. Lukáš Urban bol najlepším strelcom zápasu so 7 gólmi.

Po nadchádzajúcej reprezentačnej prestávke čakajú hádzanárov Tatrana dôležité stretnutia. Už 7. novembra sa stretnú v predohrávke 12. kola Niké Handball Extraligy s HK Kúpele Bojnice, a o pár dní neskôr, 12. novembra, privítajú na domácom ihrisku tímu Záhoráci Stupava/Malacky o 13:00 hod.

NHE – 9. kolo: HK Agro Topoľčany - Tatran Prešov 23:33 (13:16)

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič – Khaian, Sako 6, Kovács, Rečičár 4, D. Radčenko, Hozman 6, Kasatkin 3, M. Antl, Davidovič 5, Araxá, Urban 7, Hernandez 2.

Najviac gólov súpera: Michalka 6/4, Jovanovski 5, Tóth 4, 7-metrové hody: 5/4 – 4/3, vylúčenia: 5:2 + ČK: 46. Krupnikovič (za tri vylúčenia)

Priebeh: 1:0, 3:1, 5:3, 5:6, 7:7, 8:10, 9:12, 12:15, 14:20, 17:21, 18:25, 20:26, 20:29, 22:30, 22:33.

Pavol Jano, tréner Tatrana: "Vedeli sme, že pred reprezentačnou prestávkou budú hlavy už niekde úplne inde. Pricestovali sme do Topoľčian s tým, že chceme zvíťaziť. To sa nám podarilo. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon, najmä v druhom polčase."