november 26, 2022

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Nelegálna skládka za Kalváriou je odstránená

Mestu Prešov sa v spolupráci so spoločnosťou Technické služby mesta Prešov, a.s. podarilo odstrániť rozsiahlu nelegálnu skládku za Kalváriou.

Nelegálna skládka sa nachádzala v západnej časti mesta Prešov a tiahla sa od historického vodojemu za Kalváriou cez Slávičiu ulicu až po územie nad Čerešňovou ulicou.

V súčinnosti s TSmP, a.s. bolo územie vyčistené a podarilo sa vyzbierať celkom 1,5 t odpadu, prevažne sklenených fliaš a stavebného odpadu v náročnom svahovitom teréne plnom hustého krovia. Dokopy sa podarilo vyčistiť 37 840 metrov štvorcových.

Mesto Prešov v tejto súvislosti apeluje na občanov, ktorí sa stanú svedkami nelegálneho nakladania s odpadmi, aby ihneď telefonicky kontaktovali Mestskú políciu v Prešove na telefónnom čísle 159, prípadne toto konanie oznámili Okresnému úradu Prešov alebo mestu Prešov písomným podaním do podateľne mesta alebo prostredníctvom e-mailovej adresy - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. .

V prípade dokázania viny hrozí páchateľovi v priestupkovom konaní pokuta až do výšky 1500,- € a odstránenie vzniknutej nelegálnej skládky na náklady páchateľa.

Zdroj: mesto Prešov

Súvisiace položky (podľa značky)

  • Začína sa jesenná deratizácia Začína sa jesenná deratizácia

    Mesto Prešov v týchto dňoch začína s realizáciou pravidelnej celoplošnej deratizácie verejných priestranstiev, ktorá potrvá počas celého mesiaca október 2022.

  • Zrekonštruovaná hasičská zbrojnica Zrekonštruovaná hasičská zbrojnica

    Najstarší dobrovoľný hasičský spolok v Uhorsku vznikol v roku 1835 v Arade. Ako druhý bol v roku 1847 založený spolok v Prešove. Jeho existenciu dokladá Zakladacia listina vydaná 7. júla 1847 v Prešove. V tomto období v Uhorsku vznikali dobrovoľné hasičské spolky, ktoré predstavovali ďalšiu formu organizovaného boja proti požiarom a boli predchodcami dnešných dobrovoľných a profesionálnych zborov. 

  • Vodný bar v meste Vodný bar v meste

    Na Hlavnej ulici pribudol Vodný bar, v ktorom sa môžu Prešovčania osviežiť a doplniť pitný režim počas letných horúčav.