Vytlačiť túto stránku

Tatran vypadol a vo finále nebude prvýkrát od roku 2006

Tatran vypadol a vo finále nebude prvýkrát od roku 2006 FOTO: Peter "Jäzva" Jesenský

Hádzanári Tatrana Prešov skončili svoje účinkovanie v tohtoročnom Slovenskom pohári prekvapujúco už v semifinále.

Po sedmičkovom rozstrele podľahli tímu HK Košice 32:31, keď sa v riadnom hracom čase duel skončil nerozhodne 29:29. Zverenci trénerov Radoslava Antla a Mareka Gernáta väčšinu stretnutia doťahovali náskok domácich, v závere ale boli bližšie k víťazstvu. To sa im však na svoju stranu nepodarilo strhnúť a v rozuzlení zo značky sedemmetrového hodu mali pevnejšie nervy Košičania.

Tatran tak neobhájil zisk pohára z predchádzajúcej edície a nepridá do svojej zbierky 17 trofej z tejto súťaže v ére samostatnosti. Favoritovi nepomohlo ani 8 gólov najlepšieho strelca Linharesa a 7 presných zásahov kapitána Rábeka. HK Košice si vo finále zahrajú pri lepšiemu z dvojice Považská Bystrica – Nové Zámky (hrá sa 23.2.), ktoré mali dnes nastúpiť vo štvrťfinále proti tímu Košice Crows. Po jeho odstúpení zo súťaží však Novozámčania postúpili medzi štyroch najlepších bez boja.

Hádzanárov Tatrana čaká najbližšie už v piatok 11. februára o 20. hodine úvodné vystúpenie v novom ročníku nadnárodnej SEHA - Gaprom League, v ktorom nastúpia na palubovke chorvátskeho tímu PPD Záhreb. Následne sa v utorok 15. februára predstavia na palubovke španielskeho Irunu v stretnutí Európskej ligy.

SP – semifinále: HK Košice - Tatran Prešov 32:31 po rozstrele (29:29, 14:13)

Zostava a góly Tatrana: Colodeti, Leben – Rábek 7/3 , Santos, Pacheco 2, Linhares 8, Krok, Rečičár 1, Fenár 3, M. Antl, Kasatkin 2, Lopez 4/1, Davidovič 2, Kimák-Fejko, Hernandez 2, Carapkin.

Najviac gólov súpera: Hruščák 13/9, Hriňák 4, Baláž a Ľoch po 3, 7-metrové hody: 12/11– 7/4, vylúčenia: 5:4.

Priebeh: 1:0, 3:3, 5:6, 8:8, 11:9, 11:11, 14:12, 15:14, 18:14, 19:17, 22:19, 22:23, 25:23, 26:25, 27:28, 28:29.

Rozstrel: 0:0 (Hernandez nedal), 1:0 (Straňovský dal), 1:1 (Rábek dal), 2:1 (Hruščák dal), 2:1 (M. Antl nedal), 3:1 Guzy (dal), 3:2 (Lopez dal), 3:2 (Baláž nedal), 3:2 (Santos nedal)

Prvý polčas priniesol vyrovnaný priebeh. Domáci sa favorizovaných hostí nezľakli a od úvodu držali s majstrovským tímom krok. Do vedenia pustili hostí len dvakrát. Po góle Linharesa viedol Tatran 6:5 a po Lopezovom presnom zásahu v 11. minúte 7:6. Aj vďaka šiestim gólom ostrostrelca Hruščáka, ktorý bol trikrát úspešný aj zo sedmičky, si naopak domáci dvakrát v úvodnej tridsaťminútovke vypracovali dvojgólový náskok (11:9, 14:12). Do šatní napokon odchádzali spokojnejší s tesným jednogólovým rozdielom.

Domácim patril aj úvod druhého dejstva. V bráne čaroval Shejbal a aj vďaka jeho viacerým zákrokom sa Košičanom podarilo v 36. minúte ujsť zelenobielym už na štvorgólový rozdiel – 18:14. Začalo sa črtať možné prekvapenie na úkor obhajcu pohárového víťazstva, no Tatranu sa postupne podarilo opäť vyrovnať skóre a tak dráma vrcholila v záverečnej desaťminútovke. V nej sa tímy ťahali o každý gól. Bližšie k postupu mali v úplnom závere hostia, ktorí po Rábekovom zakončení viedli v poslednej minúte 29:28. Jedenásť sekúnd pred uplynutím hracej doby ale skóroval Hruščák, ktorý premenil aj svoju ôsmu sedmičku a napokon ostal v tejto štatistike stopercentný.

Tatran sa ešte dostal k zakončeniu, ale Pacheco neskóroval, a tak museli zápas rozhodnúť sedmičky. Tatran nepremenil tri z piatich hodov, v tíme HK sa pomýlil pri mečbale iba Baláž. Rozhodol tak nestarnúci brankár Shejbal, ktorý v poslednom pokuse vychytal Santosa a domáci mohli začať s oslavami nečakaného postupu do finále. Tatran v ňom bude chýbať prvýkrát od roku 2006.

Zdroj: Tatran Prešov