Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

V najvyššej súťaži Prešovského a Sabinovského okresu sú po dvoch kolách len tri mužstvá s plným bodovým ziskom (Vyšná Šebestová, Terňa, Brezovička), no niet už mančaft s čistým gólovým kontom.

Najmenej gólov v tejto sezóne zatiaľ inkasovali futbalisti Dubovice – jeden.

Dubovičania v premiére sezóny 2021/2022 využili domáce prostredie na zisk troch bodov, keď zdolali Nemcovce rozdielom triedy 3:0 (skórovali Damián František Stariňák, Matúš Andreja a Jakub Grich). Rozhodnuté bolo už do prestávky, v 38. minúte, kedy padol tretí gól domácich...

V druhej runde sa zverenci hrajúceho trénera Tomáša Šimka predstavili v Šarišských Sokolovciach. Zrodil sa nerozhodný rezultát 1:1. Domáci viedli od 68. minúty vďaka gólu Filipa Baláža, v 77. minúte vyrovnával z pokutového kopu Jozef Zvolenský. Do Dubovice pred začiatkom sezóny neprišiel žiaden nový hráč, káder doplnili vlastnými dorastencami. „Prvý zápas sme zvládli na výbornú,“ pochvaľoval si prístup aj výkon svojich zverencov T. Šimko. Pred domácou premiérou žiadne starosti so skladaním základnej zostavy nemal. „Hrali sme v najsilnejšom zložení, celkom zaslúžene získali tri body. Konečný rozdiel gólov mohol byť aj vyšší, no ďalšie naše šance ostali nevyužité.“

Pred meraním síl 2. kola v Šarišských Sokolovciach sa však objavili problémy so zostavou, až šiesti hráči zo základnej zostavy z rôznych príčin nemohli nastúpiť. Hralo sa v pomerne vysokom tempe. Dubovičania inkasovali ako prví... T. Šimko hovorí o smoliarskom momente. „Po rohu náš brankár Matúš Molčan loptu vyrazil, spadla na stehno domáceho hráča a odtiaľ do brány. Náhoda a šťastná chvíľka domácich,“ povzdychol si nahlas kormidelník hostí. Vyrovnávajúci presný zásah podľa neho prišiel po jasnom faule a spravodlivo nariadenej penalte. J. Zvolenský ju kopol s istotou, domáci brankár bol bez šance na úspešný zákrok. „Po dvoch vystúpeniach sme spokojní, tešíme sa na ďalšie a to doma s Hermanovcami. Ešteže tak, lebo doma to na nich vieme, naposledy sme ich zdolali jasne 4:0. A naopak, vonku sa nám proti nim nedarí,“ dodal T. Šimko.

Zdroj: ObFZ Prešov, Ján MIROĽA