december 02, 2023

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Dopravná kontrola a auto na streche

Zdroj: KR PZ Zdroj: KR PZ

41 ročný muž bol obvinený z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

Dychová skúška u neho dosiahla hodnotu takmer 3,5 promile.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove oznámilo:

Z dôvodu pozitívneho ovplyvnenia bezpečnostnej situácie na cestách Prešovského kraja bola 5. júna 2019 v popoludňajších hodinách vykonaná dopravná kontrola.
Zameraná bola na dodržiavanie ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy vodičmi vozidiel a spôsob jazdy, na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky cyklistami, vodičmi motocyklov,  na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky týkajúcich sa povinností vodičov voči chodcom. Do tohto výkonu služby bolo zaradených celkovo 117 policajtov / služby dopravnej polície, služby poriadkovej polície a služby železničnej polície /.

Zistených bolo celkovo 271 priestupkov, z nich bolo 259 vyriešených v blokovom konaní, 12 bolo vyriešených napomenutím.

V ten istý deň 41 ročný muž z obce Kamienka bol obvinený z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, pričom u neho dychovou kontrolou bolo zistené takmer 3,5 promile.
Muž podvečer ako vodič viedol motorové vozidlo zn. Škoda Felícia po obci Hažín nad Cirochou, smerom na mesto Humenné. Pri prechádzaní ľavotočivej j zákruty sa dostatočne nevenoval vedeniu vozidla, zišiel s autom mimo cestu, vyšiel na zvodidlá v dôsledku čoho sa vozidlo prevrátilo na strechu. Pri nehode vodič poškodil  kovové zábradlie rodinného domu. Obvinený vodič je stíhaný na slobode, prípad vyšetruje poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Humennom.