Password *
Remember Me

Osudné momenty od 70. do 75. minúty

Všetko najdôležitejšie v jednej päťminútovke

Dvanáste kolo najvyššej okresnej súťaže prinieslo, okrem iných, aj meranie síl dvoch mužstiev z opačných koncov tabuľky. ZŠ Vyšná Šebastová vs. TJ Slovan Pečovská Nová Ves (0:2). Po deväťdesiatich minútach si domáci o jedno miesto pohoršili, klesli z druhej na tretia priečku, hostia, napriek úspešnému výsledku, ostali na dvanástej pozícii - teda stále ohrození zostupom.

„Osudné momenty“ stretnutia sa udiali vo veľmi krátkom časovom úseku – od 70. do 75. minúty. Najprv to bol Matúš Chovan, ktorý odvážne vnikol do šestnástky a na dvakrát skóroval. Onedlho ďalší odchovanec hostí Marek Straka po niekoľkých krátkych prihrávkach v šestnástke rozvlnili sieť súpera, pričom zakončoval do prázdnej brány. Po chvíli sa skóre mohlo znova meniť, hráči „Vyšneho Šebeša“ sa mohli vrátiť do zápasu, no nastalo sa. Veteránovi a opore mužstva Patrikovi Krivému boli jeho skúsenosti málo platné, Jozefa Kochana z pokutového kopu neprekonal. „Hovorí sa, že jedenástka sa nedá chytiť, iba zle kopnúť. Správne som vystihol stranu a to je všetko,“ poznamenal úspešný gólman, ktorý si udržal čisté konto napriek tomu, že od 26. minúty nebol zdravotne celkom fit.

Avšak, ako zdôraznil, spoluhráči pomohli jemu, keď dvakrát vykopávali z bránkovej čiary, pri penalte zasa on im. Svoj názor pripojil aj hrajúci tréner a prezident Slovana Tomáš Tall: „Góly sme dali po pekných akciách. Pred jedenástkou sme Jožka Chovana všetci nahlas povzbudzovali, kričali na neho, že ju chytí, on nás po zápase v kabíne prekvapil tvrdením, že sa na situáciu maximálne sústredil a vôbec nič nepočul. Nuž, loptu vyrazil, gól nepripustil a to bolo rozhodujúce.“

Domáci tréner Milan Duda hovoril o nešťastnom zápase. „Hlava chcela, no nohy nepočúvali. Keby sme hrali ešte ďalších 45 minút, gól asi nedáme. Hostia podali bojovný výkon, neostáva nič iné, len pogratulovať im k gratulujem mu k víťazstvu.“

Zdroj: Ján MIROĽA