september 25, 2021

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Foto: Viktor Zamborský Foto: Viktor Zamborský

Hádzanári Tatrana Prešov zaznamenali v nedeľňajšej predohrávke 14. kola Slovnaft handball extraligy najvyššie tohtosezónne víťazstvo.

Na domácej palubovke si poradili s tímom HK Agro Topoľčany po výsledku 46:11 (22:3) a nadviazali tak na vysoký triumf nad týmto súperom z jeho palubovky (42:14) zo septembra minulého roka.

Zostava a góly Tatrana: Colodeti, Čupryna – Rábek 2, Santos 11, Pacecho 3, Fech 3, Rečičár 10, Michalka 4, Grzentič 4, Hernandez 2, Carapkin 7.

Najviac gólov súpera: Majerník a Kober po 3, Valent 3/1, Petruš 2, 7-metrové hody: 0/0 – 3/1, vylúčenia: 2:2.

Hlasy po zápase:

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Myslím si, že dnes sme sa na zápas dobre koncentrovali. Hrali sme hádzanú, ktorú preferujem a chcem, aby hráči takto hrali. Takúto hru som si predstavoval od začiatku sezóny. Škoda, že nám ju kazili zranenia a korona. Samozrejme, že aj dnes tu boli chyby, najmä v situáciách, keď koncentrácia trochu upadla. V druhom polčase sme možno mohli lepšie reagovať na niektoré situácie. Pred utorňajším zápasom nám ale najväčšie starosti urobilo to, že nevieme ako to bude vyzerať s Michalkom.“

Miroslav Benický, manažér Tatrana: „Dnešný zápas sme, pri všetkom rešpekte k súperovi, využili ako tréning a prípravu na utorkový zápas v Záhrebe. Potrebovali sme v ňom ísť naplno. Aj pri takomto víťazstve znovu mrzí, že vznikol problém s Dávidom Michalkom. Snáď to nebude nič vážne. Toto je na týchto zápasoch najhoršie, že chceme ísť na sto percent a nedajbože nám niekto vypadne zo zostavy. Ale vyskúšali sme si veci, ktoré sa na klasickom tréningu nedajú vyskúšať a teraz nás čaká výzva v podobe Záhrebu.“

Nuno Santos, krídlo Tatrana: „Pre nás bol dnešný zápas dobrou prípravou na utorkový duel v Záhrebe. Precvičili sme si rýchle protiútoky, kompaktnosť obrany. Odviedli sme dobrú robotu. Pre mňa to bol prvý zápas, pretože počas týždňa proti Hlohovcu som nenastúpil. Cítil som sa dobre a najdôležitejšie je, že sme vyhrali. Môžeme sa tak sústrediť na ďalší zápas, v ktorom sa pokúsime vyhrať v Chorvátsku.“

Roman Carapkin, pivot Tatrana: „Všetkým je asi jasné, že súper nedosahuje našu kvalitu. Dobre sme hrali v obrane, ale predsa len nás v nej takýto súper nedokáže úplne preveriť. Bol to však pre nás taký dobrý kondičný tréning. Musím povedať, že ako ja, tak myslím aj tím, sa cíti fyzicky dobre pripravení. Ale už v utorok nás čaká duel v Záhrebe a ten bude úplne iný. “

Zdroj: Tatran Prešov

Súvisiace položky (podľa značky)

  • Skupinová fáza EL Skupinová fáza EL

    Hádzanári Tatrana Prešov sa definitívne predstavia v skupinovej fáze Európskej ligy aj v jej druhej edícii v sezóne 2021/22.

  • 19-ty titul v histórii klubu 19-ty titul v histórii klubu

    Hádzanári Tatrana Prešov oslavujú zisk v poradí 16-teho titulu majstrov Slovenska v ére samostatnosti, celkovo už 19-ty v histórii klubu vrátane troch federálnych (1969, 1971 a 1993).

  • Štvrťfinále až v auguste Štvrťfinále až v auguste

    Napriek prehre Tatran postúpil do štvrťfinále súťaže, keďže vo včerajšom úvodnom meraní síl zvíťazili nad rovnakým protivníkov až o 12 gólov 40:28 (21:16) a v súčte tak boli lepší o sedem presných zásahov. 

Reklama

Spravodajstvo - video archív

Spravodajstvo