Username *
Password *
Remember Me

Podľahli francúzskemu USAM Nimes Gard

V úvodnom zápase novozaloženej Európskej ligy podľahli francúzskemu USAM Nimes Gard o šesť gólov 22:28 (10:14).

Tatran mal nádejný vstup do zápasu. Linharesovým gólom sa ujal vedenia a to si udržiaval až do 9. minúte, keď po dvoch Fižuletových bombách z podstrelu z deviatky viedol 5:3. Lenže následných desať minút sa domáci gólovo odmlčali, čo skúsený súper využil šesťgólovou šnúrou na vedenie 9:5. Tatran ešte znížil na 8:10, ale čoraz viac bol na zverencoch Slavka Golužu viditeľný 10-dňový nútený tréningový a takmer trojtýždňový herný výpadok. Polčas napokon prehrali o štyri góly. Nimes napriek tomu, že do Prešova prišlo oslabené o viacero hráčov a do zápasu po pozitívnom teste nemohol zasiahnuť ani slovenský brankár Teo Paul, potvrdilo úlohu favorita aj v druhom polčase. Výborný výkon podal brankár Desbonnet, ktorý si pripísal 13 úspešných zákrokov. Na druhej strane palubovky žiaril skúsený slovinský krídelník Kavtičnik, ktorý premenil všetkých svojich osem streleckých pokusov. Francúzi si aj vďaka nim vypracovali až 11-gólový náskok (25:14), ktorý sa podarilo domácim v závere napokon stiahnuť na konečný šesťgólový rozdiel. Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Musíme sa na zápas pozrieť reálne. Vieme najlepšie ako sme trénovali. Aké sme mali problémy s karanténou a koľko hráčov netrénovalo. Bolo to vidieť na Rábekovi, hneď v úvode sa zranil Michalka, do zápasu nemohli nastúpiť zranený Pacheco ani Grzentič, ktorý bol dlhšie mimo.... Zápas sme pritom začali dobre, ale potom sme začali hrať niečo, čo sme netrénovali. Súper mal napriek početnému oslabeniu najlepších hráčov, s výnimkou strednej spojky, k dispozícii a hlavne mali zachovaný rytmus trénovania a hrania ťažkých zápasov. My sme nehrali vyše 20 dní. Neberte to ako alibi, ale je to tak, ako som hovoril pred zápasom, že mňa zaujímajú naše problémy, nie tie súperove. Musíme ísť ďalej a chlapcom opäť vliať do krv život.“

Najviac gólov v zápase zaznamenal slovinský legionár francúzskeho tímu Vid Kavtičnik, ktorý premenil všetkých osem svojich streleckých pokusov. Na domácej strane boli najlepšími strelcami štvorgóloví Jihed Jaballah, Oliver Rábek a Guilherme Linhares. Oliver Rábek, spojka Tatrana: „Za moju kariéru som asi nehral čudnejší zápas. Všetko mi prišlo neprirodzené. Pri nástupe do haly som si myslel, že som na tréningu. Rozdiel bol možno v tom, že som mal na sebe dres. Tímový výkon hodnotiť nebudem, môžem iba svoj. Bol som 14 dní doma v karanténe a absolútne nič nerobil. Mal som asi dva normálne tréningy, čiže bolo vidno, že som v štvrtej minúte striedal a nevedel, kde mi idú nohy. Druhý polčas som už skoro ani nehral, musím teraz zapracovať na tréningoch. Súper ale vyhral zaslúžene, bol oveľa lepší.“

EL – 1.kolo: Tatran Prešov – USAM Nimes Gard (Fra.) 22:28 (10:14)

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Colodeti – Rábek 4/2, Santos, Pacheco, Linhares 4, Krok 3, Rečičár 2, Hozman 1, Fižuleto 2, Michalka, Grzentič, Hernandez 1, Jaballah 4, Carapkin 1

Najviac gólov súpera: Kavtičnik 8, Nieto a Hesham po 5, Guigou 4/2, 7-metrové hody: 2/2 – 3/2, vylúčenia: 3:3

Priebeh: 1:0, 3:3, 5:3, 5:9, 8:10, 9:14, 10:17, 12:21, 13:23, 14:25, 17:25, 19:28.

Miroslav Benický, generálny manažér Tatrana: „Prehra je zaslúžená. Súper ukázal svoje kvality, aj keď mu chýbali nejakí hráči. Ale to najlepšie, s výnimkou strednej spojky prišlo. Ukázali kvalitu a prakticky vo všetkom nám predčili. Z našej strany bolo cítiť ustráchanosť. Pre veľa chlapcov to bol prvý takýto zápas. Samozrejme beriem ohľad na to, že sme boli dlhšie mimo tréningu, ale v danom momente Nimes bolo lepším mužstvom. Nám chýbal ťah na bránu. Či to bol rešpekt, ustráchanosť, alebo sme boli mimo formy – nazvime to ako chceme. Proste kvalitnejší súper bol agresívnejší, silovejší, výbušný a zaslúžene vyhral. My musíme nájsť formu a zhodiť zo seba takýto rešpekt a hrať menej ustráchane.“ Tatran sa v Európskej lige najbližšie predstaví o týždeň, v utorok 27. októbra o 20:45 hod. na palubovke tradičného rivala z ostatných sezón – portugalského Sportingu Lisabon. Ešte predtým majú zverenci Slavka Golužu plánovaný na sobotu 24. októbra o 18. hodine domáci duel Slovnaft handball extraligy proti Modre.

Zdroj: Ivan Kriššák, TP

Naposledy zmenené streda, 21 október 2020 09:52