Print this page

Autobusová linka až k opálu

Foto: archív TV7 Foto: archív TV7

Z Prešova odchádza autobus z nástupišťa č. 21 o 8.00 hod., 13.00 hod. a 14.30 hod. Spojenie bude premávať do konca septembra.

Prešovský samosprávny kraj zaviedol počas letnej sezón nové autobusové linky až k Opálovým baniam.

Linky sú v prevádzke od polovice mája každú sobotu a nedeľu trikrát za deň.

Turisti môžu až do konca septembra využiť nové autobusové spojenie na trase Prešov – Červenica, Opálové bane. Linka premáva od 18. mája každý víkend, a to v sobotu i nedeľu. Z Prešova odchádza autobus z nástupišťa č. 21 o 8.00 hod., 13.00 hod. a 14.30 hod. Návštevníkov dovezie k Opálovým baniam cez rekreačnú oblasť Sigord za 40 minút. Linky sú v prevádzke od polovice mája každú sobotu a nedeľu trikrát za deň. 

Odchod linky späť do Prešova je prispôsobený prehliadkam samotných Opálových baní. Návštevníci môžu využiť spiatočnú linku z Opálových baní do Prešova o 8.40 hod., 13.40 hod. a 16.40 hod.„Verím, že toto autobusové spojenie pomôže cestovnému ruchu v Prešovskom kraji. Opálové bane sú európskym unikátom, ktorý si zaslúži pozornosť širokej verejnosti. A to nielen našincov, ale aj zahraničných turistov, ktorí môžu stráviť v Slanských vrchoch aj celý deň,“ uviedol predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

Turisti môžu navštíviť aj rekreačné stredisko Sigord, ktoré ponúka možnosť prechádzky po náučnom chodníku Sigordske koľečko či plavbu po vodnej nádrži. K dispozícii sú aj upravené ohniská.


Zdroj:
Lea Heilová
Oddelenie komunikácie a propagácie

Rate this item
(0 votes)
Last modified on streda, 12 jún 2019 11:18
Super User

Latest from Super User

Related items