20. ročník McDonald´s Cup

. Zobrazené v Videosprávy

Z krajského kola do finále idú žiaci zo ZŠ Československej armády, Prešov.
 
Už 20. ročník futbalového turnaja pod názvom McDonald´s Cup sa blíži k svojmu záveru. V Prešovskom kraji sa zúčastnilo turnaja 150 základných škôl.
Do finálového krajského kola ktoré sa konalo v Sabinove sa prebojovali víťazi dvanástnich okresných kôl:
Cirkevná ZŠ s MŠ sv. Petra a Pavla, Komenského 64/17, Belá n/Cirochou
ZŠ Československej armády 22, Prešov
ZŠ Gašpara Haina 37, Levoča
ZŠ Komenského 113, Lipany
ZŠ s MŠ Tajovského 2764/17, Poprad
ZŠ Konštantínova 1751/64, Stropkov
ZŠ Kračúnovce 277, Kračúnovce
ZŠ Nám. arm. gen. L. Svobodu 16, Bardejov
ZŠ s MŠ Nižná brána 8, Kežmarok
ZŠ s MŠ Školská 93, Plaveč
ZŠ sv. Cyrila a Metoda (o.z. CSŠ), Humenné
ZŠ Lúčna, Vranov n/Topľou
 
O skvelú organizáciu sa postaral Ladislav Dvorščák s kolegami z Krajského športového centra Prešov. Počas slávnostného otvorenia turnaja zahrali a zatancovali dievčatá a chlapci folklórneho súboru Sabinovčan. Svoje umenie predviedli aj šikovné gymnastky zo ZŠ Komenského, Sabinov.
 
V tomto jubilejnom ročníku sa prihlásilo rekordných 948 základných škôl z celého Slovenska. Systém turnaja je jednoduchý - jednotlivé školské futbalové družstvá postupujú od školských, kvalifikačných, okresných a krajských kôl až do celoslovenského finále. Patronát a podporu turnaja drží dlhé roky slovenská futbalová jednotka Marek Hamšík, hráč talianskeho klubu SSC Neapol a sedemnásobný Futbalista roka.
 
Družstvá hrali zápasy na 3 ihriskách v skupinách. Do finále sa prebojovali Prešov, Stropkov a Poprad. Z postupu do celoslovenského finále v Poprade v dňoch 13. - 14. júna 2018 sa napokon tešilo družstvo zo ZŠ Československej armády, Prešov.
Osem krajských tímov zabojuje na trávniku Národného tréningového centra Slovenského futbalového zväzu nielen o titul Majstra Slovenska, no zároveň aj o hlavnú cenu, ktorou je výlet do Londýna a účasť na futbalovom zápase počas tohtoročného októbra. Zaujímavé ceny môžu získať aj futbalové tímy, ktorým šťastie na trávnikoch praje menej, no majú veľkú podporu svojich fanúšikov. V online súťaži SRDCOM SPOLU môžu 3 najobľúbenejšie tímy vyhrať 5-dňový futbalový kemp na Slovensku a GoPro kameru na natáčanie futbalových zážitkov.
 

Kontaktné údaje