Boli ste tento rok?

. Zobrazené v Videosprávy

Tentokrát s príchuťou osláv 800, výročia prvej písomnej zmienky o Veľkom Šariši. Vo veľkom Šariši sa konali tradičné Šarišské hradné hry. Tohtoročné boli však výnimočné kvôli oslávám výročia prvej písomnej zmienky o meste Veľký Šariš. Oslavy začali ráno slávnostnou svätou omšou po ktorej sa Námestie svätého Jakuba zaplnilo historickými postavami, ktoré prezentovali bohatú históriu tohto mesta. Následne sa sprievod pohol smerom na hrad. V koči sme mali možnosť vidieť primátora mesta Veľký Šariš Františka Bartka spolu so zástupcami partnerských miest.
Pod hradom sa deti mohli tešiť nie len z rozprávok, historickej hudby, tanečných vystúpení, no mohli si zastrieľať z luku, obdivovať dravých vtákov a dať si niečo dobré pod zub či kúpiť si nejakú spomienku. Výstup na hrad sprevádzali rôzne interaktívne scénky na motívy rozprávok. 
Na samotnom Hrade Šariš návštevníci mohli pozrieť rozprávky. Clapcov zaujali historické bitky, hod oštepom, sekerou a streľbu lukom. Dievčatá sa zas mohli prezliecť za prinezné, obdivovať pricezninú izbu, ale aj vyrobiť si niečo pekné. Zároveň pri prechádzke hradom na deti čakali rôzne zaujímavé ukážky tradičných výrobkov, pečenie chleba, razenie mincí, no aj výroba kyslej kapusty.

Kontaktné údaje