Športový deň Široké 2017

. Zobrazené v Videosprávy

Prišli hviezdy futbalu: Tarkovič, Mucha, Duda a Alex Fojtíček z Manchestru. Na Futbalovom štadióne v Širokom sa koncom júna uskutočnil už 4. ročník rodinného podujatia s názvom ŠPORTOVÝ DEŇ. Slávnostne vyzdobený vstup do areálu, balónová výzdoba a elegantne pôsobiace nafukovacie hrady deťom už pri prvom pohľade sľubovali dokonalú zábavu. Tak to aj bolo, organizátori si dali záležať na bohatom programe. V ňom si našli svoje všetky vekové kategórie. Staršie deti určite nevynechali atrakcie akými boli: Ródeo býk, Gladiátori a Vodný futbal. Skákacie hrady, tvorivé dielne a maľovanie na tvár určite oslovili práve tých menších. Kto mal chuť zase súťažiť tiež si prišiel na svoje pri rôznych súťažiach v zručnosti, malom hokeji alebo aj nohejbale. Tak ako po iné ročníky nemohol chýbať futbalový zápas, tentokrát dokonca futbalový turnaj.
Z rúk Štefana Tarkoviča prebrali kapitáni mužstiev poháre. Družstvá skončili v tomto poradí: na 3. mieste domáce Široké, striebro pre MFK Sabinov a z víťazstva sa tešil Famt Prešov. Zároveň boli vyhlásení aj najlepší hráči. Pred zlatým klincom programu, ktorým sú v Širokom tradične penalty si ešte prítomní mohli vychutnať aj kultúrny program.
Pri jednotlivých kategóriách sme videli v roli kapitánov športové futbalové hviezdy Ondreja Dudu, Jána Muchu a Alexa Fojtíčka. Je verejným tajomstvom, že o každoročný príchod stále nových osobností športu do Širokého sa stará rodák Blažej Vaščák.
Z našich rozhovorov:
- Ján Mucha si zaspomínal na svoje detstvo a zrejme aj pre to sa mu takáto akcia zapáčila.
- Množstvo detí sníva možno o tom, že jedného dňa sa dostanú do futbalového veľkoklubu, ktorého hráčov doteraz mali možnosť len obdivovať v televízii. Jedným z nich bol aj Alex Fojtíček, Prešovský rodák, ktorý sa stal prvým Slovákom v Manchestri United. Čo on na prvé dojmy na takomto mieste.
- Hráč budesligovej Herthy Berlín Ondrej Duda tiež vyjadril spokojnosť nad smerovaním myslenia organizátorov.

Autogramiáda týchto slovenských futbalových športovcov zaujala, veď nie len podpiskarty, no aj tričká či kopačky budú zdobiť detské izby mladých športových nádejí v Širokom. Všetkých tento rok prekvapila okrem zvyšujúcej sa kvality podujatia aj predpokladaná najvyššia účasť.

Veríme, že takto o rok Vám prinesieme reportáž z piateho ročníka Športového dňa v Širokom.

Kontaktné údaje