Premiér v Prešove

. Zobrazené v Videosprávy

Predseda vlády Slovenskej republiky Róbert Fico v Prešove navštívil školu a aj spoločnosť Tomark. V spomenutej spoločnosti si prezrel výrobný závod, kde sa prioritne vyrábajú súčiastky pre automobilový priemysel, no je tu aj výroba ultraľahkých lietadiel. V spoločnosti si našlo prácu viac ako 400 zamestnancov. S vedením firmy hovoril o odbornej pripravenosti ľudí na trhu práce, ich ochote pracovať, ale aj o duálnom vzdelávaní.
Na tlačovej konferencii sa premiér vyjadril aj k aktuálnym udalostiam, ktorými bola otázka voľby predsedu Úradu pre verejné obstarávanie, no aj budovanie vzťahov s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Zároveň hovoril aj s riaditeľmi škôl počas konferencie na Krajskom školskom úrade na tému Zvyšovanie právneho vedomia v oblasti prevencie korupcie a boja proti korupcii.
Predseda vlády navštívil v Prešove aj Gymnázium Jána Adama Raymana, kde sa stretol so stredoškolákmi. Škola ponúka 4-ročné a 8-ročné gymnaziálne štúdium. V súčasnosti na škole pôsobí 46 pedagógov, ktorí učia 640 žiakov v 21 triedach.
Návšteva predsedu vlády bola pre školu významná aj preto, že si pripomína 55. výročie svojho založenia.

Kontaktné údaje